круна казино перт попуст код

Невада Congresswoman Дина Тит (D) има penned писмо до потпретседателот-избира Мајк Pence барајќи од него да се избегне брзаат да заклучоци или правни одлуки кога станува збор за онлајн коцкање.Тит' барањето е во директен одговор на документ потпишан од 10 Републиканска држава адвокати општи испратени на дојдовен Адут администрација во средината на ноември.На адвокати целина, во која беа вклучени Невада јавниот Обвинител Адам Laxalt, апелираше до Трамп и Pence да се врати на Жица да Дејствува и да се забранат сите форми на онлајн коцкање по полагање на нивните oaths.Но Тит, како и многу игри медиуми, е да се укажува на недостатоци аргументи во AG е кодови.Американскиот Претставник сака да бидете сигурни дека дојдовни претседателот и претседателот-избира и да ги преземат нивните време во размислува за секој извршен преглед на закон. "Јас ви препорачуваме внимателно да го учат ова прашање пред да направите било какви одлуки кои ќе ги прекршуваат членки права или елиминирање на работни места во индустријата за игри," Тит напиша на Pence.Лас Вегас Преглед-Списание прв добиени Тит " писмо.Невада и Лас Вегас е во потрага за својата следна моќен глас во Вашингтон, по претстојната пензионирање на Nev.Сенаторот Хари Рид (D).Тит претставува Невада е 1 конгресот област, истата зона Рид претставена во САД Куќа, пред да стане Сенатор во 1987 година круна казино перт попуст код. Губење на Рид гласот во ВАШИНГТОН, е сериозен удар за казино директори, и потенцијално онлајн игри на бранителите.Тит се појавува подготвени да се претпостави на iGaming водечката улога.Во своето писмо до Pence, таа правилно се истакнува слабости во AG писмо.На адвокати општи тврдат дека постојат бројни ризици со дозволувајќи им на интернет казина да продолжат да работат во три држави каде што тие се легални.Писмото наведува студија на Конектикат младите и за коцкање, кои покажаа речиси 21% од адолесцентите коцкари пријавени коцкање онлајн.На адвокати принцип, исто така, наведува на универзитетот во Колумбија, Универзитетот во Медицинскиот Центар проценува дека тинејџерите сочинуваат половина од 16 милиони луѓе во САД зависник од коцкање.Тит вели дека оние кои се тврди дека се ирелевантни бидејќи Конектикат не мора онлајн коцкање, и младите не се дозволени да се коцка онлајн или на тули и малтер казина на прво место texas tea free slot download. "За жал, писмо не успее да се напомене дека на интернет игри на среќа не е правен во Конектикат, така што секој адолесцент онлајн игри ќе биде направено со користење на оф-шор или нелегални интернет сајтови," Тит објасни. "Во Невада, каде што постојат ефективни контроли во место за да се потврди возраст и локација, таму не е една пријавени пример на малолетници играње покер на интернет." Лас Вегас Песоци милијардер Шелдон Adelson веројатно сака неговите шанси да се движат некој вид на анти-онлајн коцкање сметка преку Конгресот сега дека Трамп е следниот систем за заштита на патниците од Овалната соба.Додека Републиканците имаат традиционално разлика од коцкање, републиканската партија има олеснето својот став во последниве години да ги искористат предностите од зголемените приходи без зголемување на даноците на граѓаните.АГ писмо тесно го имитира чувства во Реставрација на Америка Жица Акт (RAWA), законот воведен во последните години од Сен texas tea free online slot machines. Линдзи Греам (R-Јужна Каролина) и Rep texas tea free online slot machines no downloads. Џејсон Chaffetz (R-Јута). Adelson сака RAWA поминале да победи неговата би требало морална војната да ја блокираат онлајн коцкање.Но, до денес, законодавството го привлече малку интерес од некој друг освен за оние кои профитираат од Adelson е кампања придонеси..