места за јадење во близина на црна мечка казино

20 проценти од GGR потврди и покрај повиците од земјата коцкање сектор на 29 проценти напорите на земјата коцкање интереси да имаат еднакво 29 проценти даночна стапка изрече на набрзо-да-се-legalised онлајн коцкање индустрија беа одбиени петок кога холандската Советот на Министри потврди дека даночната стапка за онлајн коцкање оператори лиценцирани во ново liberated од пазарот ќе биде 20 проценти.Преземање на некои од gilt исклучи дека gingerbread, сепак, е услов licensees кашлица до 1.5% од прометот на регулаторот, Kansspelautoriteit, и уште 0,5% проблем коцкање фонд се уште да бидат формирани.Во врска со вести, објавување холандски Вести извештаи дека владата е до крајот на нејзиниот монопол врз холандски коцкање, и се согласи да се разделат и да ги продадат својот државно-кандидира казино монопол Холандија Казино група.Помлад министер за правда, Фред Teeven во петокот објави дека десет од 14 земјиште гранки ќе се продаваат надвор од своите тековни брендирање, додека другите четири локации ќе се продаваат поединечно.Кабинетот е, исто така, планира да отвори земјата, казино на пазарот на нови услуги од 2017, со две лиценци за понуда на соодветни кандидати, со што вкупниот број на копнени казина во Холандија со 16, во сопственост од страна на седум различни компании.На Холандија Казино групата во моментов е во финансиски проблеми поради намалувањето посетител броеви.Министерот Teeven истакна дека сите потенцијални нови сопственици ќе мора да се одржи на истата строги анти-коцкање политика како Холандија Казино.Министрите, исто така, постигнаа договор за deregulating на лотарија и отворање дека пазарот да се аутсајдери...под услов тие да даваат 40% од нивниот профит, добри причини, десет отсто намалување на износот тековниот мандат на државата во сопственост на лотарија.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година места за јадење во близина на црна мечка казино. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] места за јадење во близина на блу чип казино.