што се рацете во покер се нарекува

На Кларк Каунти Област правобранителство (DA), главен обвинител во Лас Вегас, соопшти во понеделникот не пријава ќе биде поднесена против фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо во сексуален напад случај кој датира повеќе од 10 години.Одлуката доаѓа две недели по DA добиле барање да ги гони, а станува збор за околу 11 месеци по наводната жртва контактиран од Лас Вегас Митрополитот Полициска станица (LVMPD) и побара од нив да се отвори случајот.Според ОБВИНИТЕЛ и судот за евиденција, женски нарекува Лас Вегас полицијата на 13 јуни, 2009 година, и рече дека таа била сексуално нападната.Службеници одведоа во болница за испитување.Обвинителите рече дека во времето на наводниот криминал жртвата одби да го открие сторителот и каде инцидентот се случил.Оние активности на отежнато истрагата, која беше последователно се затворени скоро една деценија.Врз основа на преглед на информациите презентирани во ова време, на обвинувањата за сексуален напад против Кристијано Роналдо не може да се докаже вон разумен сомнеж," ДЕ изјавата ја прочитате што се рацете во покер се нарекува. "Затоа, не тарифи ќе биде наредниот." Со DA канцеларијата не се одлучуваат да продолжат со обвиненија, Роналдо, се избегнува соочува со потенцијални живот казната за сексуален напад во Невада.ДЕ е соопштение за медиумите наведува наводната жртва како "V," сепак таа е идентификувано во медиумските извештаи, како Kathryn Mayorga, а Лас Вегас жител.Претходно оваа година, Mayorga поднесе сојузна тужба против Роналдо во Невада.Во тужбата, Mayorga рече дека инцидентот се случил во дланките Хотел и Казино.Таа и пријател сретна и со португалскиот национален играч, кој во моментов ѕвезди за италијански моќ Juventus ВО странска валута, во одморалиштето е Ветер: ноќен клуб на јуни 12, 2009 што се рацете во покер.

Следниот ден, Роналдо праша група на луѓе, вклучувајќи ги и Mayorga, на неговиот пентхаус апартман.Нападот наводно се случил откако таа беше менување на облека да се оди во suite е топла када со цел. Mayorga е тужбата тврди дека има сестра му рекла за време на напад испитување дека таа ќе биде цел на одмазда и предмет на малтретирање од Роналдо.Таа тврдеше дека Лас Вегас детектив направени слични забелешки и дека таа се обидува да го "extort пари" од него.Тужбата останува во тек.Во 2010 година, Роналдо стигна до населба со Mayorga дека платени нејзиниот $375,000 и вклучени nondisclosure договор.Сепак, во тужбата, Mayorga тврди дека Роналдо погрешно целта за населба, која вели таа сега служи на целта на derailing на полициската истрага.Во 2017, документи откриени од страна на Фудбалската Протекување веб страница и објавува од страна на германското издание Шпигел вклучени извештај кој наводно покажува Роналдо призна со својот адвокат дека инцидентот не беше консензуален.Тоа беше прв пат на инцидентот биле направени јавноста.Една година подоцна, Mayorga е тужбата се наведува таа зеде копии на Фудбалот Протекување документи за полиција како доказ Роналдо и неговиот камп беа заговор да го попречи правдата.По reopening истрагата, на LVMPD побара налог за Роналдо да поднесе ДНК примерок за истрагата.Роналдо има претходно негираше напад во жалбата, но тој тврдеше дека инцидентот беше консензуален.Тој е, исто така, тврди дека Фудбалот Протекување документи беа doctored од страна на хакерите. што се рацете на покер со цел.