каде е перење пука во казино Heist

SkyCity предупредува дека пошироката Кинески crackdown може да го оштетат high roller приходи Минатата недела го уапси и продолжи притворот на 18 Круна Места Кинески персонал и три посета на Австралиски execs вклучени во високо ролери промоции се уште создавање индустрија бранува како оператори и инвеститори слично се обиде да дознаам дали ова е почеток на еден поширок Кинеската влада crackdown на коцкање.Се движат брзо настани оваа недела виделе Австралиските медиуми извештаи цитирајќи стотици милиони долари wagered од страна на Кинески висока ролки во Ауси земјиште казина, офсет до одреден степен преку Круната тврди дека овој "кит коцкар" демографски генерира само 12 проценти од промет.Еден оператор, Нов Зеланд-базирани SkyCity, има јасно е неизвесно од страна на апсења, и мислење на оваа недела дека пошироката Кинески crackdown на странски коцкање ќе му наштети на високо-ролери приходи.Обраќајќи им се на состанокот на акционерите, SkyCity Забава Група привремената главен извршен Јован Mortensen предвиде таму ќе биде капка во непосредна термин во бизнисот станува се од високо-ролки каде е перење пука во казино heist. Mortensen рече дека тоа е тешко да се утврди што се случува со Круна управување со давање на малку информации, поради кои компанијата беше дадена само ограничени информации во Кина и нема причина имаше уште не се предвидени за апсење и притвор на нејзините вработени."Ова е дел од Кинеската влада е се вози на корупцијата и нивно прикажување од сите на движењето на финансиите од земјата.Но, ние сме свесни за правилата и прописите, и нашите независни изведувачи на работи во рамките на овие правила и да ги почитуваат законите на Кина", рече тој каде е среќа орел казино во тексас. Mortensen отиде за да се измери придонесот на странски wagering на неговата компанија приходи, откривајќи дека додека меѓународните punters се важен дел од SkyCity бизнис, тие претставуваат само 15 проценти од normalised група на приходи и 10 проценти од normalised EBITDA.Во 2016 година финансиската година, SkyCity е дел од вкупниот меѓународен бизнис на пазарот во Australasia беше 9 проценти, рече тој, истакнувајќи дека околу половина од клиентите потекнуваат од Кина.За разлика од Круната, SkyCity не се имате било какви кадри во Кина, и наместо користи независни изведувачи хард рок seminole тампа казино. Mortensen рече дека оди напред SkyCity ќе направи поголеми напори во Азиските пазари, освен Кина, како Сингапур, Малезија и Виетнам за да се привлечат повеќе VIP играчи.Круна Установи, наводно, ги налути локалните медиуми со нарачување на новинарите надвор од просториите на годишниот состанок во Перт како несреќен акционер зборуваше за она што тој го нарекува недостаток на транспарентност во текот на апсења.Во врска со вести, Макао гејминг регулаторот повика на средба со островот шест игри concessionaires да разговараат за на Кинески ситуација.Секретар за Економија и Финансии Ангажирање Leong нагласи дека нема локалните оператори се вклучени во Круната Места апсења, но тој предупреди Macau-лиценцирани казино фирми што владата е тесно следење на овој случај и случувања кои произлегуваат од тоа.

Leong коментира: "Многу пати ние ги потсети [Macau казино оператори] дека секоја комерцијална активност или однесување мора да се врши строго во согласност со локалните закони, во Макао, или на друго место." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] хард рок seminole покер турнири.