што се рацете на покер со цел

Даблин, Ирска – 9 април 2018 – KamaGames, најголемиот Европски мобилни социјална покер оператор, денес потврди дека нејзината глобален играч база сега надминува 100 милиони играчи одлуки Pokerist една од најпопуларните друштвени игри во светот.Откако почна годината со 95 милиони играчи, KamaGames успеа успешно да ги растат своите публиката со неверојатни 5 милиони евра во еден квартал.Овој голем успех беше да се припише да продолжи производ иновации, насочувањето на поширок, повеќе неформални публиката со лансирањето на Pokerist Страна на владата карактеристики и нови работни игри.Друга клучна област на фокусот беше играч на задржување и ангажирање, каде што играчите се здоби со низа на нови дневни содржини, начини на игра, тематските настани и турнири, функции и во некои случаи, целосно нови игри.Конечно, KamaGames тргна на низа од успешни соработки во 2017 со компании како Facebook, Yoozoo и Покер Ноќ во Америка, кои сите продолжи да се привлечат нови играчи секој ден до своите портфолио на социјална казино наслови.Андреј Kuznetsov, извршен ДИРЕКТОР на KamaGames, рече: "Ние сме многу горди да се постигне оваа цел.Оваа голема меѓународна публика е јасен одраз на напорна работа од секој член на KamaGames тим.Од развој, за маркетинг, да се корисникот стекнување и сите во меѓувреме, јас сум им бескрајно горди на она што сме постигнале, како компанија.Јас сум исто така се благодарни на сите наши играчи, кои помогнаа Pokerist еден од повеќето забавно и ангажирање мултиплеер искуство секој гејмер може да има." За да даунлоадирате Pokerist сега, кликнете на овој линк: https://pokerist.com/play/ За повеќе информации за KamaGames и своето портфолио на производи посета www што се рацете на покер со цел. KamaGames.com што се рацете во покер. For повеќе информации обратете се на Сем Forrest Директор на Глобалните Комуникации & Содржина KamaGames велика БРИТАНИЈА [email protected] За KamaGames KamaGames е најголемата Европска социјална мобилни покер оператор, со над 525,000 секојдневно активни корисници.Основана во 2010 година и вработува повеќе од 250 вработени, KamaGames има свои корпоративното седиште во Даблин, Ирска, како и канцеларии во Лондон и во Дубаи.Организаторот е предводник на насловот Pokerist, беше #1 заработувачка стан во 101 земји на App Store и еден од топ 5 заработувачка апликации во 45 земји на Google Play како да се добие блек џек bo4. KamaGames покажа 64% раст на приходите во текот на минатата година со изградба на сеопфатна, индустрија-води портфолио на најпопуларните социјални казино игри.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се добие блек џек во црна ops 3.