најблиску казино да Cheboygan мичиген

Дербито навивачи место 98 влогови по втората на Злато Чаша ден 14 Март 2018 – ЛОНДОН — Worldpay е предвидуваат браник недела на велика Британија е bookies, како punters одат за злато во текот на Cheltenham фестивал.Нови личности од плаќања лидер открие 45% бран во онлајн обложување активност во текот на четири-дневниот фестивал, како дербито навивачи бараат да се победи на bookies.Анализа на коцкање податоци од 2017 настан покажа дека Ирски punters се најверојатно да се обиде својата среќа.Додека Cheltenham Злато Чаша добива многу на обложување акција од целиот свет, bookmakers видов голем 126% зголемување во обемот на онлајн облози поставени од страна на Ирски cardholders, во споредба со претходната недела.Дербито навивачи од Смарагд Isle се, исто така, играат за многу повисока удели од нивните велика БРИТАНИЈА колеги најблиску казино да cheboygan мичиген. Worldpay податоци откри дека просечната депозит на Ирски картички беше €112.36 (£98.90) на Злато Чаша ден– повеќе од двојно дека на велика БРИТАНИЈА punters (£38.72).Кулминација на скок-трки во сезоната, Злато Чаша Ден е далеку од најпрометните ден за bookmakers, предизвика 25% пораст во онлајн обложување количини во однос на претходниот ден, со чисто и рекреативни punters сакаат парче од акција премногу.Минатата година, онлајн обложување достигнаа само 4 минути пред почетокот на Злато Чаша трка, на која точка Worldpay беше обработка 98 онлајн обложување трансакции во секоја секунда.Коментирање на податоци, Џејмс McGurn, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Раст – Дигитални Содржини & Игри во Worldpay, Inc.рече: "Повеќе од 250,000 гледачите посета на Cheltenham трки, што го прави еден од најочекуваните настани во Британската коњски трки од календарот.Додека Големото Национално останува неприкосновен шампион кога станува збор за облози поставени на една трка, Cheltenham е најпопуларниот четири дена на обложување за коњски трки фанови." "Дали gearing за Злато Чаша во grandstand, или уживање во eventfrom удобноста на креветот, punters се бараат поголема флексибилност во тоа како тие ги пласираат своите влогови, а тоа вклучува користење на нивните паметни телефони да се обложи на движење.Во неверојатно брзо интензивна светот на игри, брзина и едноставност е сè.Оператори кои нудат голем корисник-искуство во двете десктоп и мобилни, за да излезе во пресрет на зголемената побарувачка за обложување во-игра, ќе видите најголемите добивки ова доаѓа недела." За податоците: цитирани Бројките се според глобалниот e-commerce трансакција на податоци за Worldpay е регулирана коцкање клиенти во велика БРИТАНИЈА во текот на Март 2017, во која беа вклучени повеќе од 150 од најголемите имиња во регулирани коцкање индустрија.За Worldpay: Worldpay, Inc. (NYSE: WP; ЗАКОН: WPY) е една од водечките плаќања технологија компанија со уникатна способност да моќ глобално интегрирана omni-трговија.Со индустријата-водечки скала и неспоредлив интегрирана технологија платформа, Worldpay нуди на клиентите сеопфатен пакет на производи и услуги на глобално ниво, претставено преку една услуги најблиску казино да шарлот nc. Worldpay процеси преку 40 милијарди трансакции на годишно ниво, низ повеќе од 300 плаќање видови низ 146 земји и 126 валути.Компанијата е раст стратегија вклучува проширување во висок раст пазари, verticals и клиентите сегменти, вклучувајќи ги и глобалната e-commerce, Интегрирани Плаќања и Б2Б најблиску казино да чарлстон sc. Worldpay, Inc.беше формирана во 2018 преку комбинација на Број 1 трговец издавачи на картички во U хард рок казино во тампа телефонски број. и В хард рок казино во тулса.
Worldpay, Inc.тргува на њујоршката Берза како "ВП" и на Лондонската Берза како "WPY." Посетете не на www.worldpay.com хард рок казино во тампа часа. Analysis на глобално e-commerce трансакција на податоци за Worldpay е регулирана коцкање клиенти во текот на Март 2017, во која беа вклучени повеќе од 150 од најголемите имиња во регулирани коцкање индустрија.За повеќе информации, ве молиме контактирајте: Worldpay, Inc.Емили Lahey [email protected] +44 (0) 203 664 5663 Луис Медовина [email protected] +44 (0) 207 067 0585 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre хард рок казино во тампа reopening.