покер на интернет со пријатели вистински пари

Друштвени игри инвеститорот Zynga ќе ги користи кул $1b преку иницијална јавна понуда по цена од 100 акции за посегнување во $10, на горниот крај на опсег. Zynga е payday го прави најголемиот НИ техника фирма ИПО бидејќи Google покрена $1.9 б во 2004 година покер на интернет со пријатели вистински пари. ИПО изнесува 11% од разводнета акции, вреднување на Zynga на неверојатни $8.9 б, што не е лошо за една компанија која не е (сеуште) да генерираат сите дека многу профит (делумно бидејќи Facebook зема 30% се отсече врвот).Некои аналитичари се пух-poohing вреднување, истакнувајќи дека Zynga се потпира на мал дел од својата мамут корисникот база, која, всушност, го купува виртуелни добра, и Zynga е најновите игри не сте имале влијание на раните успеси.Потоа повторно, тоа е планирање на целиот пакет на казино игри, и не секој е купување на компанијата линија дека тие не се заинтересирани за премин преку во реално пари онлајн покер ако/кога НИ се регулира.Без оглед, извршен ДИРЕКТОР Марк Pincus – да не зборуваме Морган Стенли и Голдман Сакс, инвестициските банкари, кој донесе Zynga на пазарот – се направени надвор како виртуелна бандити.Ирски-базирани онлајн игри на среќа софтвер инвеститорот CryptoLogic Ltd.има договорено во принцип за сите пари за стекнување на понудата од страна на Канадскиот игри на среќа софтвер облека Amaya Игри Група покер на интернет со пријатели reddit. Amaya, кој веќе има 7.5% удел во CryptoLogic, ќе наводно нудат $2.50 по акција, а 52% премија на CryptoLogic е $1.64 среда близина на Nasdaq размена покер на интернет. CryptoLogic има груб возење на крајот, изложувајќи себе да стратешки преглед од страна на Дилоит и само неодамна се враќаат на профитабилноста.Договорот е предмет на одредени услови, не барем од кои е Amaya докажува тоа има пари. Amaya, исто така ќе треба да се официјално ја објави својата намера да се купат од страна на Јан со пријатели не се регистрирате.

12, 2012, но во меѓувреме, договор во принцип овозможува тоа да се спроведе confirmatory длабинска анализа.Да се претвори вашата глава и кашлица, Крипто... Вилијам Хил веќе доби она што го сака за Божиќ: нов медиа планирање и купување на партнерот.По поранешниот ракувачи the7stars одби да го обнови својот договор, Хилс има потпиша нов £15 милиони пактот Покровителство на агенцијата Vizeum, која победи назад конкуренција од WPP е ОИК И Omnicom Group е Manning Готлиб OMD покер на интернет со пријатели одблокиран. GTECH G2 има потпиша шест-годишен договор со unpronounceable унгарската Национална Лотарија оператор Szerencsejatek Zrt.Лотарија има на земјата и ексклузивните права за лото-стил игри, нула билети и обложување спортски производи.Според договорот, услови, GTECH ќе обезбеди Szerencsejatek Zrt со својот спортски обложувања платформа Маргина на Одлуки, како и неговите Игри Систем за Управување со, која ќе им овозможи на Унгарците да ги видите своите играчи активност низ сите игри производ.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот freebet нов член без бери прима депозит.