хард рок казино во тампа телефонски број

Њу Џерси е спортски обложување на пазарот хит на нови височини во јануари, поставување на рекорд за обложување се справи, иако приходите зеде мало натопи.Бројките објавени денеска од страна на Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот (DGE) покажуваат државата лиценцирани bookmakers постапува wagers во вредност од $385.3 m, до повеќе од една петина од декември вкупниот и нов пазар рекорд.Броевите се одрази почетокот на интерес во 2019 Супер Боул, кои објавија речиси $35m во обложување се справи, иако некои од оние wagers би биле ставени во февруари.Јануари е онлајн обложување се справи со дојде во само под $305m, што претставува скоро 80% од целокупната обложување промет и 25% пораст од декември онлајн handle хард рок казино во тампа телефонски број.

By наспроти тоа, мало wagering беше скромна $2.2 m од декември за $80.3 м.Јануари е обложување приходи кои се под DGE дефиниција вклучува очекување wagers – погоди само под $18.8 m, околу $2m подолу декември е резултат.Вистински wagering приходи од 'завршени настани" дојде во само под $15.5 м, од кои половината ги доби преку фудбалот.На Meadowlands тркачката патека и нејзините FanDuel партнер го задржаа целосниот обложување приходи круна во јануари со $7m, тесно ивица надвор Установи Дигитални Игри и нејзините DraftKings партнер со $6.9 м хард рок казино во тампа најава. (Одморалишта' земјиште-базирани sportsbook додаде речиси $243k повеќе, така што тие технички треба да биде број еден, ако сакате да quibble.) На Monmouth Парк тркачката патека рангирана на трето со $2m, додека Океанот Одморалиште Казино на врвот на сите Атлантик Сити игри места со $1.27 м.Никој од други AC казино sportsbooks успеа седум слика обложување сума во јануари, иако Borgata доби најблиските со $677k.Установи само го поздрави нова онлајн спортски обложувања партнер преку овој месец е лансирањето на Черчил Падови Ад BetAmerica онлајн sportsbook и казино.На Meadowlands неодамна го објави новиот партнерство со Невада sportsbook оператор CG Технологија, иако таа компанија е лансирањето е зависна од обезбедување DGE одобрување (кој не може да биде слем забивање дадени ЦГТ е шарени историја).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre хард рок казино во тере високата.