слот машини на Harrah ' S долината на реката

Три целосно неповрзани приказни дека ќе умре под свој пареа, вклучувајќи Боби Соба фрлија вртење на PokerGO, Фил Hellmuth вртење на Покер VR, и трофеј даватели вртење на Borgata.Гледајќи мешани игри на ТЕЛЕВИЗИЈА е малку како гледа некој восок на влакната исклучување голем пети, додека гледа No-Limit Hold ' em на ТВ се гледа како некој восок на еден човек топки.Така да не добие за да ја видите многу пети шанса слот машини на harrah ' s долината на реката. PokerGO е за да се промени тоа.Оваа недела, Дојл Brunson наслови уникатен Покер По Темни (ПОДЛОГА) Недела се нарекува " Кум Недела.' Во некоја смисла, производство тим се преземат актерите од Боби Соба и фрлени нив во PokerGO studios на АРИЈАТА.Тоа е одлична идеја, ајде да се надеваме на мешани игра акција доаѓа низ и на големо (или мало) екран во зависност од тоа како елитниот сте.Дејството се случува Tue & Сре Окт 22 & 23, и удели се $1,500/$3,000.

Дојл Brunson, Скот Seiver, Ник Schulman, Брајан Rast, Гус Хансен, Даниел 'Jungleman' Cates, и Bryn Kenney се меѓу играчите тргување дува во Х. Д и 2-7 Тројно се Подготви, и целата работа ќе биде емитувана во живо на PokerGO слот машини во холивуд казино канзас сити.

Phil Hellmuth Игра VR Покер Назад во април, PokerVR беше на Виртуелната Реалност LA (VRLA), така и на активните нив подадена рака, како претставник и говорник беше Фил Hellmuth Jr капка клуб во слотот за голф. Оваа недела, Hellmuth спомнато на Твитер дека недостасува на Светската Серија на Покер Европа (WSOPE) беше прв пат тој беше прескокнат еден WSOP настан на кој обем од 1998 година. Така она што беше тој пораснеш?На 15-време WSOP хривнија победникот беше претставуваат PokerVR во прва PokerVR Првенство.Над илјада играчи остави овој свет за еден луѓето се само почетокот да се изгради да се натпреваруваат во Шампионатот, и 70 стигна до финалето на турнирот капка во слотот голф замав. Hellmuth, исто така се натпреваруваше и стримувани искуство во живо на Грч капка во слотот за голф. PokerVR е слободен да се игра мултиплеер покер игра на располагање за Samsung Опрема VR, Oculus Рифт, и Oculus Оди.Тука е виртуелна Фил Hellmuth Jr. Borgata Име 2018 Сопственост на Годината Конечно, Borgata Casino & Spa во Атлантик Сити го прослави 15-години во бизнисот со освојувањето на наградата.Казино крена драги награда за Сопственост на Годината на Коцкање Insider напојува Глобалната Гејминг Награди за време на G2E во Лас Вегас неодамна.А судејќи панел на 70 индустриски експерти бере заеднички.Марко Гловер, Претседател и Главен Оперативен Директор за Borgata Hotel Casino & Spa рече, "Оваа награда е добредојден валидација на напорна работа придонесоа од страна на секој член на нашата Borgata тим како ние го прослави 15 години на лидерството и иновациите во Атлантик Сити.Бидејќи влегуваат на пазарот, во 2003 година, Borgata има направено нашата мисија да се развива и да се инвестира не само во нашата недвижности и за производот, но во нашиот тим членови и гости; понуда незаменлива искуство за секој кој шета низ нашите врати." Никого, освен Фил Ivey дека е.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.