кога се Tesco испорака слотови објавен

Јас имаат посебно место во моето срце за iGaming филијалата индустрија и може да се сеќавам кога правење пари како филијалата беше лесно како пита.Леле, колку пати се менуваат, но добрата вест овде е тоа што има уште простор во iGaming филијалата на пазарот за правење на многу пари, но во многу случаи, мораш да имаат пари однапред, со цел да заработат пари назад.Во случај на Лукас Gerhardsson на Црвениот Земјата Ltd, има пари пред се, $510,000 да биде точно, постигна му gTLD домен "онлајн.казино," најскапи јавно обелоденети продажба на овој домен тип.Со идеален празно платно за да се изгради моќна iGaming филијалата веб-сајт, Gerhardsson и тим има некои амбициозни планови за да ги споделите со CalvinAyre.com во прилог елаборација на backstory.Беки Liggero: ви Благодариме за приклучување кон мене денес, Лукас и congrats на вашиот рекордни купување!Можете да ни раскаже приказната за тоа како можете стана свесен за URL "онлајн.казино" и зошто сте се одлучи за да го купите?Лукас Gerhardsson: јас всушност доби онлајн.казино презентирани на мене 2-3 години и од тогаш јас сум секогаш го чуваат во задниот дел на главата.Прв пат го видов тоа, сфатив дека ова е една од најдобрите домени во iGaming простор.Во тој момент немаше можност за мене да се добие тоа, а кога почнав да мислам на некој нов проект половина година пред, овој домен дојде вратам на мојот ум.Тоа траеше околу 1-2 месеци од преговорите пред мене и Крофни Inc, архивар кои се продаваат на домен, може да се договорат за цена.Бидејќи тие поседуваат TLD (.казино) тоа беше многу важно што premium-доменот се допаѓа ова беше дом на нешто посебно, па морав да теренот идејата за нив многу пати, како и. BL: сакам како сте биле во можност да го круг назад кон нешто што го свртел вниманието години.Можете да ја опише сегашната поставеност на gTLD домени меѓу сите избори таму и како вашата стратегија ОПТИМИЗАЦИЈА мора да се разликуваат со такви домени ако на сите?LG: "new gTLD е" се разбира, се уште далеку зад .com TLD и специфични за земјата TLD е, но мене и многу од моите индустрија колеги видовме подемот на новата gTLD е последно време, и пораст на корисниците и реалните домени рангирање во резултатите од пребарувањето.ОПТИМИЗАЦИЈА стратегија за себе не навистина се разликуваат ништо во споредба со било кој друг домен.Јас сакав да одам за некој голем проект, овој пат и стратегија би доста биде ист, дури и ако доменот е онлајн.казино или нешто сосема случаен избор.Јас не сепак веруваме дека може да се добие некои SEO-придобивки со овој домен, која се надевам дека ќе ни даде предност кога се tesco испорака слотови објавен. BL: зедов тоа, ќе биде интересно да се види овој простор.Во меѓувреме, филијалата пазар е неверојатно конкурентни во моментов, како планирате да создадете филијалата-сајт кој ќе се издвојува од сите останати?LG: Тоа е навистина конкурентни, но тоа не значи дека не е многу добар партнер веб-сајтови.Некои компании тоа го прават големи работи, но мислам дека се уште постои огромен потенцијал за податоци-управувано веб-сајт со главен фокус на играчи, не пребарувачите.Речиси сите филијалата на веб-сајтови не се изградени за играчите, но и за Google.Јас би сакала да ви кажам повеќе за проектот, но сега сме пливање во пост-тоа белешки во заводот и ние треба да се види она што може да се покаже на сите во првата верзија од онлајн.казино.Она што можам да кажам е дека сепак на Интернет.Казино ќе им даде на играчите на податоци, транспарентна анализа и искрен коментарите во начинот на кој тие никогаш не сте виделе порано мега победи казино стан дар кодот.
BL: Ahh, гледам—звучи како да си на вистинскиот пат со се обидува да понуди нешто малку поинаква.Она што географски пазари ви се првенствено фокусирани на и зошто?LG: Ова е долгорочен проект и долгорочна цел е да се започне "О Ц" на сите пазари кои се користи "Онлајн Казино" како честа фраза.Во почетокот ние ќе, сепак, се фокусира на В мега победи казино стан преземете. пазарот и неодамна ја доби нашата прва U. лиценца одобрени мега победи казино подарок кодот. BL: се разбира, Њу Џерси лиценца—возбудливи моменти, навистина!Како планирате да го користите вашиот iGaming оператор знаења од вашето време во СВИРКА за да го унапредат вашиот партнер-сајт на интернет.казино?LG: јас понекогаш имаат различен агол на некои работи, бидејќи имам искуство од страна на операторот, но на крајот на денот тоа е iGaming ОПТИМИЗАЦИЈА, па дури и ако стратегии се разликуваат од филијалата на оператор, ние се уште се борат за прилично многу исти клучни зборови.Јас ќе кажам моите познавања од работа со e-commerce на ОПТИМИЗАЦИЈА е повеќе вредни, особено од податоците и техничка гледна точка.На e-commerce индустрија е во принцип многу добри во оптимизирање и анализа на корисник однесување и да ја претвори во корист промени и за конверзија стапка, но исто така и за нивниот Google вта. BL: Интересно, ви благодариме за споделување на таа перспектива.Сте биле вклучени во ОПТИМИЗАЦИЈА и оптимизација на пребарување за блиску до 8 години, од вашиот vantage point, како стратегија ОПТИМИЗАЦИЈА се менувале со текот на тоа време, она што е неверојатно важно сега дека може да не е толку важно, тогаш?LG: јас сум бил работат во различни индустрии во текот на овие години, а јас би рекол мора да се прилагодува на вашата ОПТИМИЗАЦИЈА да го лажат си работат рок.Кога станува збор за iGaming јасно е дека се повеќе и повеќе сајтови се фокусира на квалитетот во сè.Ќе треба да ја испорача квалитетна содржина без оглед на содржината, квалитетот код, квалитет хостинг, квалитет на дизајн, итн.Сите квалитет сигнали се добива собрал од страна на Google и овие сигнали се утврдува врз основа на податоци, па така најголемите промени се што вие треба да работат повеќе со податоци за да се разбере вашите посетители и она што сигнали сте испраќање на пребарувачите слот машини на harrah ' s philadelphia.

BL: Извонредни Лукас, ви благодариме повторно за приклучување кон мене денес и ние со нетрпение очекуваме да се гледа вашиот прогрес со онлајн.казино и пошироко.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот машини во холивуд казино lawrenceburg.