близнаци казино род ајленд

Секојдневно фантазија спорт оператори сега може да се провери уште два државите Мисури и Колорадо—оф нивните регулирани to-do листа.Минатата недела, Мисури Gov близнаци казино род ајленд. Џеј Никсон потпишан мерка овозможувајќи DFS игри да продолжи во државата, макар и под строги прописи.На Мисури Фантазија Спорт за Заштита на Потрошувачите Акт овластува државата Игри Комисија да го надгледува локални дневни фантазија спорт операции.Под ново-потпишан акт, кој влегува во сила во август, ќе бара оператори, како што се DraftKings и FanDuel да плаќа годишен надомест за лиценцирање на $10,000 или 10 проценти од нивните приходи, која и да е пониска, како и годишен операција такса од 11.5% од нивните нето-приходи од учесниците во оваа држава, според државниот медиум KFVS12.com.Приходите од DFS такси ќе одат во насока на државната образование фондови.Законот, исто така, бара создавање на регулаторната рамка и заштита на потрошувачите, мерките за било фантазија спортски натпревари кои се нудат во државата, вклучително и забрана на вработените на фантазијата спортски друштва од играње на натпревари што им се нудат на јавноста.Законот исто така се ограничува на возраст од дневниот фантазија играчи да најмалку 18 години и се забранува натпревари врз основа на колеџ, средни училишта и младински спорт близнаци победи слот машина free download. "Кога нова граница на онлајн обложување е достапна на допир на екранот, ние имаме одговорност да ги заштитат потрошувачите и млади луѓе," Никсон рече, според Асошиетед Прес.Мисури, кој еднаш бил дебатирање на улогата на вештина и среќа во DFS натпревари, сега е петтиот државен да се имаат потпишано законодавство дозволувајќи им на дневни фантазија компании да продолжат да работат.Други држави кои го имаат положено DFS законодавство оваа година вклучуваат Индијана, Вирџинија, Тенеси и Мисисипи, додека Масачусетс јавниот Обвинител Maura Healey поднесе нејзините прописи на надзор на DFS индустрија во државата.Приклучи на растечката листа на DFS-пријателски држави е Колорадо по Gov. Јован Hickenlooper потпишан H1404 во законот за петок.Како и во Мисури, Колорадо е H1404 овозможува фантазија спорт оператори да продолжи во државата под строги прописи, вклучувајќи и поставување на минимална возраст од 18 години за играчи и за забрана на натпревари врз основа на аматерски спортски настани, како што се колеџот спорт.Под Колорадо е DFS закон, поделба во министерството за Регулаторните Агенции е задолжен да го надгледува индустријата и поставување на лиценцирање и обновување такси, меѓу другите нешта.Илиноис lawmaker се предлага да се забранат DFS На DFS ча-ча се уште не е завршена во Илиноис.Овој пат, државата Rep близнаци градови resort & casino coolangatta qld.

Скот Drury (D-Highwood)—еден вокален DFS противник—воведе нова мерка која има за цел да ја забрани секојдневно фантазија спорт во Илиноис.Ако поминале, новиот нацрт-законот ќе бидете оперативни DFS натпревари криминал, но сезона-долго фантазијата игри ќе остане правна.Тоа беше само во Мај, кога Илиноис, пратениците shelved законодавството на кој ќе се отвори патот за регулирање на DFS во државата слика на танцување тапани слот машина. HB3655 се смета да биде "индустрија-поддржани мерка", но опозицијата од друга коцкање оператори и казина, како и наводите за незаконски лобирање за неговото усвојување кои се чуваат до тоа во последните неколку денови на пролетта законодавната сесија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слика на кучиња во покер масата.