е блу чип казино отворени уште

Oskar Garcia на Асошиетед Прес успеа да ги пратите одредување на суд поднесување на Фил Ivey е граѓанска тужба против Full Tilt-поврзани, Калифорнија-базирана софтверска компанија Tiltware ДОО е блу чип казино отворени уште.
(Прочитајте Ivey, судот пополнување тука.) Ivey е тужбата беше поднесена во Невада е Кларк Каунти Окружниот Суд од адвокат Дејвид Chesnoff. Chesnoff има претходно repped други покер клиенти, вклучувајќи Дојл Brunson, Џони Чан и Мајк Matusow, како и голем број на познати личности (Leonardo DiCaprio, Џејми Foxx, Paris Hilton) и спортисти (Мајк Тајсон, Shaquille O'Neal, Андре Aggasiz).Тој исто така застапени Terrance Watanabe, кит кои се обиделе да renege на $112m маркер должи на Harrah ' s Забава.Главното обележје на Ivey е говедско месо е дека Full Tilt имаат одби да му дозволи надвор од својот ексклузивен договор, така што тој може да продолжат односите со другите компании за кои НИ покер заедница не имаат сериозни мразат-на во моментот.
Ivey, исто така, тврди дека Full Tilt биле во неколку наврати предупреди од НАС правниците што тие беа оперативни нелегално во сад и дека Навалите имаше запоставени да помине на овие предупредувања да Ivey злато класа на круната казино кино мелбурн. (Вметнување на бараното "јас сум шокиран – шокирани! – да се најде коцкање случува!" шега тука.) Тужбата (намерно?) прави Ivey се појави во голема мера неуки на Навалување структура и персонал; надвор Tiltware, тој наведува само голем број на анонимни лица и компании како обвинети златен град казино roswell nm. Ivey, исто така, тврди дека Full Tilt многу ги критикуваше бавниот одговор на враќање НАС играчите салда има охрабруваат оние играчи за пренос на нивниот бес кон Ivey (жалбата helpfully изданија неколку vitriolic форумот за да направите резервни копии на оваа точка), поттикнувајќи го да страдаат "јавен потсмев, понижување и губење на личен и професионален углед." Дека минатата фактот беше underscored од вторникот е жестока конфронтација меѓу Џејмс Одбор и Тим Full Tilt член Јован Juanda на Светската Серија на Покер златен град казино гулаб гради. (Колку долго пред некои хумор поставува една кабина во Рио за размена на Full Tilt закрпи за бикови-очи?) Да се направат нештата право, Ivey сака слободата од неговата Full Tilt договор и до $150m во штети.Оваа сума е шпекулира да биде истиот износ кој го Навалите колективно се должи на нејзината НАС играчите, но нема јасна индикација дека Ivey (под претпоставка дека тој го освои одговараат) има намера да потоа напред овие пари да се рече играчи.Многу се јавно сослушување Ivey е мотиви, укажува на тоа дека тој е едноставно се обидуваат да се стави некои дистанца меѓу себе и отровот во режија Навалите начин.Брајан Spadaro на Покер Играчи Алијансата излегоа на 2+2 Форум за да жалат дека Ivey е примерот е обид да се направи покер про "изгледа како херој за заедницата", но сугерираше дека "само ќе го попречат процесот" на НАС играчите гледаат нивните пари е bet365 живо рулет лажирани. (Spadaro одржува дека тој говореше лично, а не во име на PPA.) Нема сомнение дека Ivey, кој има осум WSOP нараквици, се водат за исчезнати од страна на ducking оваа година tourney.Но, јасно, покажува нагоре во Рио беше загарантирана да биде повеќе проблеми отколку што беше вредно.Како за Ivey изјавата дека тој има намера да ја "посвети во целост на мое време и напори за изнаоѓање решение за оние кои се згрешил со болно бавен процес на отплата," добро, ајде да се надеваме дека тоа е повеќе обврзувачки од ОВ е залог за да го фатат Никол е вистински убијци.АЖУРИРАЊЕ: Tiltware има одговори на Ivey е тужба со следнава изјава: "Спротивно на неговите sanctimonious јавни изјави, Фил Ivey е meritless тужба е за помагање на само еден играч – самиот.Во обид да се натамошно збогатување самиот на сметка на другите, Г-дин Ivey, се чини, имаат ограничено неговата тужба за да се спречат очекување се занимава со неколку партии кои ќе се стави пари назад во играчите џебови.Всушност, Г-дин Ivey е поканет и одби — да се преземат активности кои би можеле да им помогне на компанијата во овие напори, вклучувајќи ги плаќаат назад голема сума на пари тој го должи на сајтот е подобро слотови стан legit. Tiltware сомнежи Г-дин Ivey е несериозно и себичните тужба некогаш ќе дојде до судот.Но ако го прави тоа, компанијата изгледа очекуваме да ги презентираат фактите покажуваат дека Г-дин Ivey е ставање својот тесен финансиските интереси во пресрет на играчи тој признава да им помогне." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е betonline покер legit reddit.