колку години да одат во казино во мериленд

Настанот се санкционирани од страна на Пекинг Општинската Биро за развој на Спортот, ќе формираат дел од APPT ПЕКИНГ, КИНА – 11 јуни 2014 – PokerStars колку години да одат во казино во мериленд.

NET ќе спонзор 2014 Пекинг Милиони од јули 18-27, и настанот ќе се составен дел на Азија Пацифик Покер Турнеја (APPT).Ова претставува прв настан во Кина за да се одржи како дел од APPT.Како дел од оваа спонзорство, PokerStars ќе обезбеди турнир директор и обука на персоналот, обезбедување дека овој значаен настан обезбедува одличен искуство за играчи од Кина и пошироко.Овој настан беше санкциониран од страна на Пекинг Општинската Бирото за развој на Спорт и ќе се одржи во Пекинг Ѕвезда Покер Клуб во Чао Јанг Округ, многу пожелно локација во централно Пекинг Градот.Тоа ќе функција гарантира минимум награден фонд од еден милион Кинески Јуани) колку години да одат во казино во луизијана. "Организаторот – Пекинг AoBoTe Спортски Култура-Пренесување на Компанијата Ограничен (AoBoTe) е посветена на воспоставување на покер како ум спорт во Поголема Кина", рече AoBoTe директорот и владеел Азија Играч на Годината (APOY), Jian Јанг колку години да одат во казино во мисури. "Во Пекинг Милиони е првиот од многуте покер спортски настани ние планираме да се кандидира во Пекинг и во партнерство со APPT ќе се обезбеди настан се смета за највисок стандард тоа што го бараат." APPT Претседателот на Дени McDonagh рече, "Покер во Кина стана се повеќе и повеќе популарни во последниве години.Толку сум возбудена дека Пекинг Милиони ќе стане дел од APPT.Меѓународни Играчи не само што ќе биде фасциниран од историјата на овој голем град и сите атракции има да понуди, но, исто така, ќе уживаат во настанот се одржа во многу професионално се кандидира на клубот на чело со APOY шампион Jian Јанг." Тимот на PokerStars Добрите Celina Lin, Рејмонд Ву, и Брајан Huang ќе се некои од многу елитата играчи кои учествуваа на настанот од цела Азија и подалеку и, исто така, ќе земе учество во еден посебен Покер Предизвик, вклучувајќи ги претставниците од Тајван, Хонг Конг, Макао и Кина.За PokerStars висок лимит џекпот слот победи.
NET PokerStars работи на светот повеќето популарни онлајн покер сајтови, кои служат глобална покер заедница на повеќе од 63 милиони регистрирани членови.Бидејќи започна во 2001 година, PokerStars, стана првиот избор на врвните светски играчи, со повеќе дневни турнири од никаде на друго место и со најдобрите безбедноста на интернет висок лимит max bet слот победи. PokerStars е член на Рационално Група, која работи игри поврзани со компании и брендови, вклучувајќи PokerStars, Full Tilt Покер и Европската Покер Турнеја.Рационално Група лица во велика БРИТАНИЈА и Isle of Man беа колективно признаен како еден од велика БРИТАНИЈА е најдобри работни места, кога тие беа наградени со топ 25 позиција Одлично Место да се Работи на Институтот во своето КРАЛСТВО и Најдобри работни места – Големи категорија и во 2012 и 2013 година висок лимит max bet слотови. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да добиете повеќе прилагодено дизајн слотови во животно премин на нови хоризонти.