парк на круната казино мелбурн

Цезар Забава Корп (ЦИК) објави поднесување на доброволно Глава 11 стечај оваа недела и за нејзините главни оперативни единица, Цезар Забава Оперативен Компанија Ад парк на круната казино мелбурн. (CEOC).Овој потег беше обид да се олесни некои од неговите астрономски $23 милијарди debtload, од кои поголемиот дел се одржува од страна на единицата слотови без депозит се задржи добивки.
CEOC наведени околу $12.4 милијарди долари во средства и $19.9 милијарди долари во обврски во Глава 11 документи во четвртокот.На подружница и неговите соработници се вработат околу 32,000 луѓе низ НАС и да ја стартувате 44 игри и да се впуштат својства во 13 држави, како и во пет други земји, вклучувајќи ги и предводник на Цезар Палас во Лас Вегас.Сепак основната порака од матична компанија е дека неговите "бизнис како и обично" за сите на своите казина слотови без депозит нема wagering барања. "Својства низ целата Цезар Забава мрежа се отвори и ќе работат без прекин во текот на CEOC е реорганизација процес", рече Гери Loveman, извршен ДИРЕКТОР на КЕК и претседател на CEOC, во официјална изјава во четвртокот слотови без депозит вистински пари.

"Нашите гости ќе продолжи да заработи бенефиции преку Вкупно Награди лојалност програма и нашиот тим останува целосно фокусирана на доставување на истата извонредна услуга и незаборавна забава искуства гости се очекуваат од Цезар Забава.Оди напред, ние ќе продолжат да се развиваат и да дава нови, иновативни угостителство искуства на нашите гости." Но, Цезар не е надвор од шумата но, како тоа се соочува со револт од нејзиното пониско ниво на доверители, кои ги обвинуваат долг реструктуирање план за тоа има работено надвор со нејзините главни кредитори на неправедно заштита на интересите на компанијата, на трошок на нивните сопствени.Додека CEOC датотеки за стечај во Чикаго, оваа група на пониско ниво кредитори ќе биде во федералниот суд во Делавер се обидуваат да се јавите на привремен прекин на Чикаго случај и да се запре преструктуирање план од минува низ изработен.На потег оваа недела следува месеци на преговарање и на судски спорови помеѓу Цезар и неговата bondholders.Цезар се спротивстави дека овие доверители се обидуваат "да го опустошат на уреден процес на должници, нивните стручни лица, а многу consenting засегнати страни се подготвуваат за месеци." Цезар стекнати најголемиот дел од својот долг, кога таа отиде во приватниот и во 2008 година, по $30.1 милијарди преземање од страна на Аполон Глобален Менаџмент и TPG Capital, само околу појавата на глобалната економска криза.Како рецесијата ги погоди земјата-врз основа на казино индустријата во Америка, група, со своите 50 казина низ НАС, претрпел.Цезар ја изгуби пари секоја година од 2009 година, и се мачеше да плати камата на својот огромен долг.Тоа неодамна испратени 2014 Q3 загуби од $908.1 милиони и минатиот месец defaulted на $225 милиони отплата abs cbn време слот недела. "Ние веруваме дека ова преструктуирање е во најдобар интерес на сите CEOC е засегнати страни и ќе резултира со одржлив структурата на капиталот за CEOC и креирањето на вредност за сите засегнати страни", рече Loveman abs cbn прикажана во вечерните bida временски слот (time slot. "Реорганизација на CEOC е кулминација на долгогодишно напор за да се подобри здравјето на CEOC е билансот на состојба, која е вклучен значителни инвестиции во нови и подобрени средства, особено во Лас Вегас.Јас сум многу убеден во иднина изгледите на нашето претпријатие, која ќе се комбинираат подобрување на структурата на капиталот со мрежа на профитабилни својства." Сепак, Цезар' незадоволните кредитори имаат обвинети Аполон и TPG на обидот да се создаде "добар Цезар", што ќе сопствени своите познати и вредните својства, и "лоша Цезар" да се одржи на долг. abs cbn сабота временски слот (time slot.