Abs Cbn Teleserye временски слот (time Slot

Американскиот Федерално Биро за Истраги има скршени до Азија се соочуваат со нелегални онлајн обложување спортски прстен оперативни надвор од Цезар Забава е Цезар Палата казино во Лас Вегас.ФБИ, ably помогната од страна на САД Одделот за Домашна Безбедност и Невада игри на службени лица, уапсени се седум мажи и една жена на неделата за преземање на нелегални облози на 2014 година ФИФА Светското Првенство.Според обвинението unsealed во понеделникот, осум лица се едни свртени еден точки на нелегален пренос на wagering информации и оперативни нелегално коцкање бизнис.ФБИ тврди дека обвинети лица, кои се поврзани со Хонг Конг е позната 14K Тријада.Меѓу оние кои беа уапсени беше Веи Сенг Phua ака Павле Phua (на сликата), добро познат и високо-удели покер играч кој се натпреваруваше во оригиналниот Една Голема За Една Капка турнир во 2012 Светската Серија на Покер и повеќе неодамна поставен шеста во 2014 година Европската Покер Турнеја Гранд Финалето Монте Карло €100k Супер Висока Ролери abs cbn teleserye временски слот (time slot. Phua беше, наводно, еден од два-десетина лица уапсени минатиот месец во Макао во она што беше најавена како Азија коцкање центар најголемите нелегално обложување спортски биста.По објавувањето кауција на оние трошоци, Phua очигледно замина за Вегас на јуни 23 и собрал каде што тој би застанале пред тој и неговите колеги биле толку грубо прекината.Сепак, Phua повеќе или помалку даде игра далеку по резервации три високо-ролери апартмани на Цезар и бара "невообичаено големи количини на електроника опрема и техничка поддршка", вклучувајќи пет компјутери (со три монитори apiece), осум дигиталните претплатнички линии и три големи-екран Телевизори tuned за Светскиот Куп натпревари.На Цезар техничари кои инсталиран и да се сервисираат бараната опрема пријавено дека на компјутерски екрани беа прикажување слики кои што изгледаше страшна многу како екрани во казино е sportsbook, што предизвика Цезар за да повикате во feds.ФБИ потоа започнаа нивната внатрешна Едвард Snowden за работа, следење на онлајн трансакции, додека тие имаа добра, што води до пребарување бара да биде убиен минатата среда.Барем некои од онлајн wagers, наводно, биле извршени преку Азија онлајн обложување гигант SBObet.Додека wagering беше преработена од Цезар Палас, апсења беа направени во други Вегас објекти по лица веќе се дадени на говорница.Цезар, кои соработуваа целосно со ФБИ истрагата, не е осомничен за било грешка abs cbn недела временски слот (time slot. Phua е адвокат, Дејвид Chesnoff, изјави Лас Вегас Преглед-Весник дека тој се обидувал да го добие на неговиот клиент е ослободување, како и дека на Phua син, Дарен Wai за Полнење Phua, кој беше меѓу поединци очекува да направат нивниот прв суд настапи во Невада во понеделник.Ако се осудени на сите трошоци, осум обвинети се едни гледајќи до седум години во затвор и парични казни до $500k.АЖУРИРАЊЕ: Phua беше објавен на $2m парични кауција под услов тој да се носат GPS глуждот бразлетна и се стави до неговиот $48m Gulfstream приватен авион како колатерал.Сојузниот судија доделена Phua барање дека тој и неговиот син биде дозволено да остане со локалните лекар/покер-бади додека тие чекаат на Август канадскиот онлајн казино без депозит. 4 прелиминарна расправа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre канадскиот онлајн покер вистински пари.