покер раце Texas Holdem имиња

Напорите да се легализира една игра спортски обложување во Канада доби поттик минатата недела.Тоа е кога комесари од пет професионални спортски лиги издадени во заедничката изјава поддршка мерка која и овозможува на нацијата провинции да ја легализира активност.Усвојувањето доаѓа како Канада Парламент ќе се соберат денеска да разговараат за трошење мерки врзани за coronavirus пандемија.Спонзори на сметка на што би се легализира една игра обложување се надева тие може да се претстави, иако тие се соочуваат со помал прозорец на можности.Адам Сребро на НБА, Гери Bettman на NHL, Роб Манфред на MLB, Не Garber на МЛС, и Ренди Ambroise на Канадскиот Фудбалската Лига учествуваа.Тие велат дека во ослободување објавено петок на Канадскиот Игри Асоцијација е веб-сајт кој спортско обложување нуди фанови на друг начин да се вклучат во игрите покер раце texas holdem имиња. "Бидејќи правни и регулирани спортски обложување на пазарот во Канада ќе биде од корист и за спортски и своите навивачи, ги поттикнуваме брза акција за да се направи оваа реалност," спортски лидери рече.Изјава доаѓа само две години по НБА, NHL, и MLB – заедно со МАК и NCAA – изгубени историски случај пред НАС, Врховниот Суд кој се легализираше спортско обложување во Америка.Во времето, бидејќи, на судии укинал Професионални и Аматерски Спортски законот за Заштита.На спортски првенства откако изразија загриженост во врска со интегритетот на своите игри во борба против државата Њу Џерси е обид да се легализира спортски обложувања.Но тие сега тврдат поинаку.Владина регулатива на систем кој им овозможува на облози на индивидуални игри ќе ги заштити и bettors и спорт, на комесари се вели во заедничката изјава.Спортско обложување е правен во Канада, но се ограничени на parlay обложување, што значи коцкари мора да го избере победниците во повеќе игри или настани со цел да се заработи надвор.Сега дека спортско обложување е проширен во НАС и биле легализирани во држави се граничат со Канада, пратениците се обидува уште еднаш да се стави крај на ограничување.Во февруари, ПРАТЕНИК Кевин Waugh, Конзервативна претставуваат Saskatoon-Grasswood во Саскачеван, поднесена Сметка C-218 што ќе им овозможи на една игра облози.Приклучи него во поддршка е ПРАТЕНИКОТ Брајан Масовно, Нова Демократска Партија член претставуваат Виндзор Запад во Онтарио.Масовно поднесуваат сличен бил кои загинале во Отава минатата година.Две пратениците напиша на Премиерот Џастин Trudeau и Министер за Правда, Дејвид Lametti на петок, кажува лидери кои еден-игра спортски обложувања може да обезбеди економски можности за многу Канаѓаните.Игри и спортови индустрии, и оние кои се потпираат на нив, не биле ослободени од борбите што COVID-19 донесе за", рече Waugh, а sportscaster претвори политичар, на својата Facebook страница. "Еден настан спорт wagering ќе обезбеди нови можности за овие индустрии да се вклучат со фановите и за нив да се генерираат приходи во време кога други извори на приходи се многу ограничени." Масовно, изјави Виндзор Ѕвезда која Trudeau и други владини лидери треба да се признае, значењето на комесари' изјава. "Тоа е одмазда на она што требаше да се направи пред една деценија", рече тој рецензии на belterra казино индијана. "Тоа покажува Канада е сега крајност во однос на еден настан спортски обложувања." Waugh, во меѓувреме, му рече на хартија дека тој се надева на сметка може да се добие донесени од страна на среда и дека процесот за одобрување може да биде забрзан.Откако во средата, претседателот на Парламентот не е закажана за повторно да се сретнат до септември.Не само лиги се зад спортски обложувања.Провинциски лидери во Онтарио, нацијата е најнаселен провинцијата, се е добро.Јужниот дел на провинцијата е дом на повеќе од 12 милиони луѓе, повеќе од една третина од земјата целото население.Покрај тоа, две НАС спортски обложувања држави граница регионот, Мичиген на запад и Њујорк на исток.На spokeswoman за Онтарио Министерот за Финансии Род Филипс, изјави Виндзор Ѕвезда провинциски лидери побараа Отава да го симне забраната за една игра обложување рецензии на хард рок казино атлантик сити. "Ако еден настан спортски wagering е правно, нашата влада ќе работи со федералната влада и клучни играчи во спортско обложување на пазарот, за да се обезбеди промените се имплементирани во еден одговорен начин", рече таа.Не е изненадувачки, sportsbooks се заинтересирани, како и во гледањето на ограничување оди далеку.Џон Леви, основачот на theScore, Канадски спортски медиуми компанија дозвола да работат обложување спортски апликации во САД, се вели во соопштението дека една игра обложување е веќе одвива на игри во Канада преку нелегални и решен методи рецензии на коцкање со армагедон. "Во изминатите две години, Соединетите Држави го има докажано во вид на материјални потрошувачите и даночните бенефиции поврзани со регулирани спортско обложување дека може да биде слично на тоа impactful во Канада," рече Леви. рецензии на џек казино кливленд.