3u Vpx еден слот Backplane

PokerStars Телевизија се враќа на Ирскиот Град за седум покер-подгреаја дена ONCHAN, Isle of Man – септември 2017 – Спортски ѕвезди Вејн Мост, Мајкл Duberry и Стивен Hendry се стави нивната покер вештини на тест следната недела на PokerStars Фестивал во Даблин.На PokerStars Фестивал турнеја обезбедува врвен квалитет покер акција за покер играчи во цела низа на купат во нивоа, почнувајќи од €100 3u vpx еден слот backplane. Ѕвезди ќе се натпреваруваат во PokerStars Фестивал Даблин Главниот Настан, кој ветува да биде еден од најголемите Ирски покер турнири на годината со своите €700,000 наградниот фонд гаранција и €1,100 купи-во.Седум-пат свет snooker шампион Стефан Hendry рече: "јас сум возбуден да се игра на PokerStars Фестивал во Даблин.Имам учествувано во голем број на PokerStars живеат покер настани кои секогаш се навистина забавно и да се направи за одлична атмосфера.Јас сум во потрага напред за да 'има craic', како што велат тие во Ирска, и игра против некои од Европа најголемите покер играчи." На PokerStars Фестивал турнеја поставува надолу на Смарагд Isle за седум ден запре во зуењето капитал на Даблин од 25 септември до 1 октомври нуди играчи 15 различни турнири, повеќе од €750,000 во гаранции, и можност да ги споделат одлично време со пријатели, познати играчи и колеги покер фанови.СЕДУМ ПОКЕР-ПОДГРЕАЈА ДЕНА настанот ќе функција домаќин на турнирот за играчите да потоне нивните заби во вклучително и: настанот ќе функција домаќин на турнирот за играчите да потоне нивните заби во вклучително и: • PokerStars MEGASTACK: 25-27 септември – €170 – €50,000 загарантирана (3x €1,100 Главниот Настан места додадено) • PokerStars Фестивал Главниот Настан: 28 септември – октомври 1 – €1,100 – €700,000 гарантира • PokerStars Првенство: септември 29 – октомври 1 – €330 • PokerStars Фестивал High Roller: 30 септември – 1 октомври – €2,200 Таму ќе биде возбудлива број на настани и активности далеку од филц, вклучувајќи snib PokerStars Играчи Партија, која ќе се одржи во Regency Hotel на 30 септември. ОНЛАЈН ПАТ ДА ЖИВЕАТ ПОКЕР ВО ИРСКА Сателити за €170 купи-во PokerStars MEGASTACK настан и €700,000 гарантира Главниот Настан се во тек на интернет на PokerStars почнувајќи од малку, како и €1.10 4 аса и цар покер. Квалификациите може да се најде преку PokerStars лоби со кликнување на: "Настани" > 'Живеат' > 'Европа'.БРИШЕЊЕ ЛАКТИТЕ СО СПОРТСКИ ЅВЕЗДИ, POKERSTARS ТИМ АРГУМЕНТИ за И ДРУГИТЕ да се Приклучи на спортски ѕвезди на настанот ќе биде руско-Американски писател и психолог Марија Konnikova, кој е играјќи покер за една година што е истражување за книга покривање на покер лекции кои можат да се пренесат на секојдневниот живот.Спортски ѕвезди и Konnikova ќе се спротивставени еден против покер ентузијасти и професионалци од целиот свет, вклучувајќи Тим PokerStars Добрите Џејк Коди и Крис Moneymaker и Тим Про Онлајн Fintan Страна кои се обидуваат да тврдат дека оваа година во Даблин круна од полски Феномен Dzmitry Urbanovich.Целосна детали за PokerStars Фестивал Даблин и нејзиниот распоред може да се најде на PokerStars во Живо на веб-страница тука.За понатамошни информации, ве молиме контактирајте со: [email protected].За PokerStars Живеат PokerStars во Живо е дом на сите PokerStars-спонзорирани живеат настани и cardrooms.На PokerStars Првенство, спонзорирана од страна на PokerStars, е најголемиот светски покер турнеја.Спојуваќи некои од светските највозбудливите и престижната покер турнири, на PokerStars Првенство вклучува некои настани претходно дел од Европската Покер Турнеја, Северна Америка Покер Турнеја, латинска Америка Покер Турнеја и Азија-Пацифик Покер Турнеја.Колективно, овие настани се исплатени и над $1 милијарда во турнирот награда базени глобално на пет континенти од 2004 година 3x 4x 5x слот машина. Потврдено PokerStars Првенство спонзорирани живеат настани за 2017 вклучуваат Бахамите, Панама, Макао, Монте-Карло, Сочи, Барселона и Прага најблиску казино во сиетл. PokerStars Фестивалски настани, спонзорирана од страна на PokerStars, главно се наменети за рекреација играчи и се приклучи на одредени настани претходно дел од велика БРИТАНИЈА & Ирска Покер Турнеја, Франција Покер Серија, италијански Покер Турнеја, Estrellas, Eureka, Азија-Пацифик Покер Турнеја и латинска Америка Покер Турнеја.Потврдено 2017 PokerStars Фестивал спонзорирани живеат настани се Лондон, Rozvadov, Чиле, Марбела, Кореја, Лил, Манила, Букурешт, Уругвај, Даблин, Сочи и Хамбург.На PokerStars Првенство, PokerStars Фестивал и PokerStars MEGASTACK покер турнеја брендови се во крајна линија која е во сопственост на Ѕвездите Group Inc вашингтон.
(Nasdaq: TSG; TSX: TSGI).Повеќе информации на PokerStars Првенство, PokerStars Фестивал и PokerStars MEGASTACK е достапна на интернет на www.pokerstarslive.com најблиску казино да secaucus њу џерси. Play Одговорно!За повеќе информации за одговорен игри ве молиме посетете ја нашата веб страница на https://www.pokerstars.com/about/responsible-gaming/ најблиску казино да sebring. Get најновите коцкање вести од Калвин Ayre fl.