сан хозе покер дилер училиште

Казина и racinos во Охајо во комбинација за $162.2 милиони евра во бруто игри приходи (GGR) минатиот месец, а 2.3% од година-over-година се зголеми дури и како MGM Northfield Парк објавено друг месечен пад.ЏЕК Забава е ЏЕК Thistledown Racino во Рандал и ЏЕК Казино во Кливленд беа меѓу големите возачи на државата е зголемена игри приходи минатиот месец.Приходите на Thistledown беше до 15.3% на $12.3 милиони за една година-over-година, основа, додека ЏЕК Кливленд врвот линија зголемување на 7.3% на $за 17,1 милиони евра, според Охајо Казино Контрола Комисија (OCCC).ЏЕК Кливленд и ЏЕК Синсинати се две од четирите Охајо, казина, кои не карактеристика racetracks.Другите две се Холивуд својства, управувана од страна на Националните Пен Игри, во Колумбо и Толедо.Минатиот месец, Холивуд Колумбо видов GGR се зголеми до $19.4 милиони $од $ 18.9 милиони една година порано додека Холивуд Толедо објавено топ-линија раст на $400,000 да $17.2 милиони денари.Скромен uptick во Охајо е јули GGR доаѓа на петиците на извештајот издаден од страна на Охајо Лотарија Комисија пред еден месец се напомене дека државата е седум казина и racinos во комбинација за $1.05 милијарди долари во приходи за фискалната година што завршува на 30 јуни сан хозе покер дилер училиште. MGM Northfield Парк искусни 5.8 проценти пад во јули приходи до $21.2 милиони евра.Дека местото беше купена од страна на MGM Раст Имот, недвижен имот и инвестиции доверба (REIT) откачи надвор од MGM Одморалишта, минатата година за $1 милијарда и зеде на MGM бренд во април сан хуан казино во близина на крстарење порта. "Northfield Парк приходи е надолу во текот на истиот месец, една година порано во три од четири месеци од името switchover," Cleveland.com објавено.Кога MGM Места, најави втората четвртина резултати минатиот месец, приходи во нејзините регионални properties – САД казина дејствува надвор од Лас Вегас – surged од 29 проценти, или $202 милиони евра, да $911 милиони денари, и Northfield Парк беше потенцирано како еден од возачите на кои раст.Вести на Northfield Парк е јули приходи натопи доаѓа само неколку недели по MGM Спрингфилд, на компанијата Масачусетс сопственост, објавено својата втора-најлош приход месец на рекорд од отворањето во август 2018 сан хуан казино и да се впуштат. Додека јули беше мека за Northfield Парк, на racino е година до денес, лидер меѓу Охајо игри својства со приходи од $148.4 милиони евра, според OCCC.Во $135 милиони евра, Холивуд Казино Колумбо е само друга Охајо казино со година-to-date приходи северно од $130 милиони како на јули 31 како не luckyland начин на работа. Охајо игри места би можела да добие друга приходи вклучуваат динамика доколку креаторите на политиките во Buckeye Држава одобрува спортски обложувања како не живо онлајн блек џек работа.

Gov.Мајк DeWine (R-OH) неодамна ја фрлил својата поддршка зад предлогот повици за спорт wagering нема да бидат регулирани со OCCC.Државата е, најверојатно, нема да има спортско обложување оперативни оваа година, но постои шанса политичарите може да им помогнам поврзани со законодавството напред во септември.Постојат некои поттик за тоа да се случи, бидејќи на четири држави, границата Охајо, Пенсилванија и Западна Вирџинија веќе имаат спортски обложувања и работи, и sportsbooks се очекува да се отвори во Индијана следниот месец.Некои игри компании се веќе поставени за спортско обложување да одат да живеат во Buckeye Држава.Минатата недела, Penn National најави се справи со DraftKings каде што двете компании ќе партнер во неколку држави, вклучувајќи ги и Охајо. како не lotsa начин на работа.