Umidigi о7 про цена во слот нигерија

Можеби февруари беше рок дното во Макао.Макао казина претрпе 49 проценти пад во игри на приходи во текот на февруари — пазарот е еден најлош месечен пад на рекорд.И покрај тоа што е нормално а профитабилен временски период, на годишна Кинеската Нова Година, регионот пријавени вкупно игри приходи вкупно $2.44 милијарди долари, бројка не се гледа од 2011 година umidigi о7 про цена во слот нигерија. "Ова ќе изгледа да се биде на високо крајот на најновите консензус очекувања и претставува испарливи месецот кој зачекори надвор од историските трендови, што е најверојатно тема за 2015 година", рече Унија Игри Група директорот Грант Govertsen.Гејминг пад на приходите беше Macau е деветтиот директно месечен пад, и повеќето аналитичари се очекува овој тренд да продолжи во текот на летото. Sterne Agee игри аналитичарот Дејвид Bain се обидел да се стави на месецот во перспектива за Американски инвеститори прекрасен шут рулет. MGM Места Меѓународни, Лас Вегас Песоци Корп и Дин Места Ltd.сите работат казина во Макао и проширување на нивните имоти umidigi о7 про цена во слотот. Bain предложи февруари ќе впрочем и марк дното што се на картички во покер. "Март раст треба да биде помалку лоши од февруари и април помалку лоши од Март", рече тој.Аналитичарите знаеше случува во месец имаше предизвици.Во февруари 2014 година, Макао казина собрани од еден месец индустрија високо на $4.8 милијарди долари, охрабрени од "Година на Коњ" Кинеската Нова Година прослава.На 2015 година "Година на Коза," толку далеку, нели е како бујна.Макао доживеа двоцифрена се намалува во секоја од изминатите шест месеци.Во декември, игри приходите падна 30.4% на $2.9 милијарди долари, кои биле Macau е најголемата досега еден месец пад.Јануари приходите пад беше 17.4 проценти.Макао е казино индустријата претрпе од јуни.На crackdown за корупција од страна на Кинеската влада е фокусирана на junket операторите кои носат high-end baccarat коцкари да казино е ultraexclusive приватни коцкање соби.Неколку оператори биле поврзани со Кинески организиран криминал triads.

"Имаше бројни фактори кои придонесуваат кон ова, иако ние веруваме дека најголем виновник за слабата месец беше веќе проблематичниот VIP сегмент", рече Govertsen, кој е со седиште во Макао. "На крајот на краиштата, додека ние веруваме имаше пикап во ВИП headcount, игри тома, само не беа таму." Во 2014 година, Макао собрани $44.1 милијарди од коцкари, пад од 2,6 проценти текот на 2013 рекорд $45.2 милијарди долари.Годината го одбележа првиот пат приходите падна на една година-over-година основа од Американски компании почнаа со работа во Кинескиот Посебен Административен Регион во 2003 година кој картички треба да се игра на покер . Сепак, Макао далеку outranks и Невада и Сингапур како би најголемите игри приходи-производство на пазарот.Во Пекинг владата на Претседателот Xi Jinping сака Macau да се прошири нејзината економија надвор од коцкање.Нови казина се потребни за да се зголеми нивната nongaming погодности, како што се трговијата на мало, јадење и забава.Лас Вегас Песоци и Дин Летувалишта се потпираат на Макао за огромното мнозинство на своите квартален приход.И двете компании, како и MGM Одморалишта, откачи надвор нивните Macau стопанства во одделни јавно тргувани компании на Хонг Конг Берза.Три Невада игри компании се движи напред со нови случувања на Макао е Cotai Лента регионот: Лас Вегас Песоци' $2.7 милијарди Parisian, Дин е $4 милијарди Дин Палата и $2.9 милијарди MGM Cotai.Други Macau казино оператори имаат Cotai проекти во развој, вклучувајќи ги и Хонг Конг-базирани Галакси Забава е проширување на нашата Галаксија одморалиште и Melco ателјето Град комплекс кој онлајн слотови се најдобри. "Ние продолжуваме да веруваме дека растот треба да се вратат на пазарот во втората половина од 2015 година како споредби се олесни значително пост-Мај 2014 година и како нова понуда е додадена", рече Stifel Nicolaus Пазари на Капитал игри аналитичар Стивен Wieczynski.Макао е единственото место во Кина, каде што казино коцкање е легално.Кина заврши милијардер Стенли Хо е казино монопол во 2001 година. кој онлајн казино игри се само.