што се онлајн казино

PokerStars продолжува да ги променат нивните ambassadorial екипа со долго време слуга Ренди 'nanonoko' Лу оставајќи по девет години ангажман, и Европската Покер Турнеја Главниот Настан шампион, Kalidou Посееш, излегувајќи во заедницата.Постојат неколку 'покер амбасадори' што може да се замисли завршуваа на Џери Спрингер, но Ренди 'nanonoko' Лу не е еден од нив.Тивка, воздржани, studious, брилијантен – тип на човек кој има готски мечето колекција седи во спалната соба украси надвор како Мост на Shatner е брод methinks.Денес, Лу е слободен агент откако ќе стане најновата во постојано проширување на листата на PokerStars Амбасадори кои не успеаја, за една или друга причина, да renegotiate нов договор.Лу имаше голем рок, по влезот PokerStars во декември 2009 година. Во својот Твитер панегирик, Лу зборуваше на неговиот недостаток на желба на вниманието.
"Јас не бев во потрага напред за тоа." И покрај стравот, Лу чувствува можност ќе му помогне да додадете неколку долари на неговата крајна линија, и да се стави "покер" во повеќе позитивно светло кога неговите родители конечно го виде нивната кариера планови за него граничи со жолта криминал сцена лента што се онлајн казино. "Моите родители никогаш не знаев играле покер за околу 10 години!" Лу е заминување говор спојува две твитови.На Тритон Покер Серија радиодифузер пишува за тоа како да доаѓа од "традиционален Кинески позадина' направи играње покер професионално 'табу тема', и како ова доведе до неговата желба да се биде " вонредни.' "Јас не бев горд на играње покер, и јас се почувствував јас потребни за да се биде извонреден да биде во можност да им кажам на моите родители и за да се чувствуваат горди." Лу, исто така, напиша за да има неколку 'покер пријатели,' намера од самиот почеток да се одвојат "играта" од "начин на живот" можете да Депозит 5 евра . "Тоа беше мојот внатрешен одбранбен механизам секогаш да се управува јасно да бидат премногу блиски со моите врсници, бидејќи тоа не беше живот сакав." Лу конечно откри на своите родители дека тој беше "nanonoko' по игра 13 милиони раце, освојувањето многу пари, и купување на дом во Калифорнија. "Јас навистина се чувствував незапирлива." Со текот на времето, Лу возење за покер одби.Тој се обидел Грч, но изјави дека се "чувствува премногу принудени за мене, и јас не уживам во тоа." Лу, исто така, напиша во врска со предизвиците на обидот за мелење онлајн од НАС база, и се префрлува од играње 24-табели – "директно се борат надвор сите од најдобрите играчи, и играње на еп висока удели главите-up натпревари," и потоа да се игра "еден турнир табела на лаптоп." "Тоа едноставно не е за мене,' беше Лу е приказ на Грч начин на живот.На две-страница збогум завршува со: "и јас ќе играат покер кога сакам да се игра покер." "Јас ќе се nanonoko." Kalidou Посееш се Приклучува на PokerStars Како еден стариот костен лисја, друг се приклучува во надеж дека на користење на PokerStars платформа за да креирате покер бренд, со силата на гигант дабово дрво најдобри во слот непријателските bfa.
Kalidou Посееш е најновиот PokerStars Амбасадор и ќе ја претставува бренд во текот на Франција и на новите Европски пазар во моментов заеднички од страна на Франција, Шпанија и Португалија, со нервозни Италијанците чека во крилја.Посееш отиде од сардина да ајкула по освојувањето на PokerStars Првенство во Прага за €675,000 во декември 2017 најдобри во слот прстени rs3. Еден месец подоцна, и Посееш поразен 852-членки да победи на PokerStars Фестивал Лондон, на Главниот Настан за друг £121,803 и $25,000 Platinum Помине.Трета титула пристигна во февруари таа година, победувајќи 376-членки да победи на €100,000 првата награда во €1,500 No-Limit Hold ' em High Roller на Winamax Покер Турнеја.Назначувањето на Посееш е слична на онаа на Ramon Colillas, кој се приклучи на тимот во последиците на својата неверојатна победа на PokerStars Играчот No-Limit Hold ' em Првенство (PSPC) заработка $5.1 m, со двајцата играчи фитинг совршено во 'сон е се уште жив' приказната што почна со PSPC, и се чини како доследна тема се движи напред.Првиот пат кога ќе видите Посееш се натпреваруваат со PokerStars печ на неговиот Хуго Бос облека ќе биде на EPT Монте Карло, 25 април – 4 Мај. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобри во слот непријателските dagger класичен.