игра покер вистински пари

На Гибралтар-базирани онлајн покер и коцкање оператор bwin.страна потврди дека таа влезе во прелиминарните дискусии со голем број на заинтересирани страни за можна продажба, која е причината зошто ние одлучивме да ги прашате нашите читатели, "Кои ќе купат bwin.лице?" 44% од нашите читатели рече, "Amaya", 25%, гласале, "Playtech", додека 19% од испитаниците одговориле дека "Никој" и 13% за "Други." Акции аналитичари на Финансиски Пати Alphaville напиша дека тие се верува Amaya предложи на 145p по споделување на откупот на bwin.партија, која ќе изнесува околу £1.2 милијарди долари.Лондон Вечер Стандард, од друга страна, укажува на прстот во Playtech, првенствено врз основа на неодамнешните изјави дека брендот е поставување настрана €315 милиони долари за стекнување цели.Онлајн игри компанијата објави официјална изјава во врска со шпекулациите на 12 Ноември во bwinparty.com на тема "Медиумска Шпекулација", велејќи: Дополнително да се неодамнешните медиумски шпекулации во врска со можна понуда за bwin.партија, Одборот на bwin.лице потврдува дека таа влезе во прелиминарните дискусии со голем број на заинтересирани страни во врска со голем број на потенцијални деловни комбинации со цел за креирање на дополнителна вредност за bwin.партијата на акционерите.Таквите дискусии може или не може да резултира во понуда се направени за Компанијата.Сепак, како и сите такви дискусии остануваат во прелиминарната фаза, нема да постои сигурност за тоа дали или не тие ќе резултира во никаква форма на трансакцијата со која било партија.Акции на bwin.партија (Pwin), онлајн коцкање центар кои произлегуваат од спојување на bwin и Партиски Игри, се забележува рекордно ниски но, акциите на компанијата се искачи до 10% (да 119.1 p) по новите гласини за можно преземање игра покер вистински пари. Bwin.партијата беше еднаш во листата на најголемите јавно се тргува онлајн-коцкање компанија во светот, но таа позиција беше изгубиле неколку години ago игра покер со вистински пари. By 2012 година, компанијата го видов заработка падне 17% €164.9 м—првата полна година од работењето, бидејќи спојување на Bwin и PartyGaming.Според компанијата 2014 Q3 извештаи, додека бренд спортски обложувања придонеси се зголеми од 11% од истиот период во 2013 година, покер, казино, и бинго производи сите претрпеле загуба.Онлајн покер приходи видов најголем пад, што се случи 25% во последните 12 месеци.Сепак, извештајот покажа вкупно зголемување од 2% во приходите, што го поткрепува компанијата тврди дека забавна нуди не мора да значи стекнување на bwin.страна е иднината.Компанијата одби да коментира во детали на заинтересираните страни, но настрана од Amaya и Playtech, Вилијам Хил, Paddy Power и Ladbrokes сите беа падна како потенцијални suitors.Следната недела, бараме, Е "друга лига комесарот излезе во поддршка на спортот обложување пред Супер Боул?" како НБА Комесарот Адам Сребро држави неговата желба да се донесе спортско обложување "од подземни и во сончева светлина каде што може да биде соодветно да се следат и регулирани.Проверете врати следната недела да видам што нашите читатели мислат.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre игра покер со игра пари.