казино En Ligne Qui Offre Des тури Gratuits Sans депо

Одговорен коцкање алатка веќе не се комерцијално достапни PlayScan, Svenska Spel е одговорен коцкање подружница, е да бидат апсорбирани, се врати во компанијата и нејзините PlayScan производ нема да биде достапна за комерцијална купување.Историски гледано, Playscan AB има во промет и развиен софтвер за одговорен игри за регулирана индустрија и брои Svenska Spel, Франција е Ла Француската des Jeux, Шведска е Miljonlotteriet, Финска е Зраци и Канада-врз основа на Атлантскиот Лотарија како PlayScan клиенти казино en ligne qui offre des тури gratuits sans депо.

Svenska Spel рече дека побарувачката за off-the-полица решение беше ниско со операторите што бараат нивните сопствени производи.Дури и така, компанијата рече дека тоа е сторено за да продолжите со употреба и понатамошен развој на алатка во куќата додека продолжува да ги сервисира своите постоечки PlayScan клиенти платени за покер рака крстозбор. Playscan AB беше стекнато во текот на првиот квартал од 2010 година, како дел од Svenska Spel е долгорочна одговорен игри програма.Одговорното коцкање алатка е резултат на години на развој и истражување спроведено во блиска соработка со Spelinstitutet, организација која обезбедува третман за игри цигара."Ние сега ќе продолжиме да се подобри на алатка заедно со Svenska Spel и сите наши други клиенти," Андреас Holmström, главен извршен директор на Playscan AB рече."Ние сме, исто така, отворени за нови форми на соработка со индустријата и заедницата за истражување.Ние ќе продолжи со едукација на операторите, промовирање на меѓусебна размена на знаења и споделување на најдобрите практики за тоа како да се спречи проблемот коцкање, во текот на индустријата."Ленарт Käll, главен извршен директор на Svenska Spel додаде: "Playscan претставува основна компонента на нашите одговорни коцкање стратегија, и ќе остане така.Јас сум многу горд да видите како производ еволуираше — и напорна работа од посветен тим зад тоа.Тоа ќе биде возбудливо, да следи понатамошен развој." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година paiement 4 fois казино max. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] paiement 4 fois sans frais banque казино.