Permis се прелива Aller ау казино

[Image Кредитна: PokerNews]На Макао Покер Првенство 23 (MPC23) Црвен Змеј трофеј е повторно наслов за копното Кинески, по Yue Фенг Пан поразен Shao Po Лиу, во главите-up акција, што го прави осмиот време некој од Кина, има освоено овој настан (осум на завршниот девет играчи беа Кинески). Huafeng Gu беше следната да оди, кога тој четири-бет заклани држи A3, и беше наречен од страна на Долго Вен Жу држи џеб eights.Овој пат аце престојуваше во палуба и Gu полета permis се прелива aller ау казино.

Tsai ќе го напушти натпреварот во трето место.Пан движат сите-во на одборот на [Кд] [9s] [4c] [Ас] (по check-подигање на пропадне), и Tsai повикувајќи се држи џеб приклучоци, само да се види K9 удрил врз почувствувале за две пар.Реката одржа нема спасение и Лиу влезе во главите-up фаза се соочува со 2:1 чип дефицит од Тавата.Пан никогаш нема да се изгуби што чип води.Конечниот рака гледаат пар движат сите-во на пораз на [Ts] [Та] [6c] по серијата се подигне и повторно се зголемува.Лиу се одржа [Qh] [6s], за две пар, но Пан беше седна држи [Td] [4h] за патувања.На [Qd] на крајот направи нештата малку интересно, но [6c] на реката даде Пан десетици целосна и насловот.Тоа беше само Пан е вториот живеат турнир пари на неговата кариера.30-годишниот е првенствено готовина игра player.Конечна Табела Резултати (HKD) 1 пари во средината на покер масата 3 букви. 945 играчи создаде вкупната награда басен на HK$9,899,820 – речиси двојно нивната гаранција на HK$5m – малку надолу на минатата година, е приказ на 987 кога Yuguang Li заробени и Црвениот Змеј настан и придружните Високи Ролери за комбиниран резултат од над УСД$450k.Според PokerStars блог, Пан 'steamrollered' конкуренцијата, елиминирање пет играчи en пат до победа во вредност HK$2,108,000 (УСД$272k).Прв играч беше елиминиран Бин Вен Рен, кој го направи својот потег држи џеб sixes перење пари во коцкање индустрија. Shao Po Лиу – $1,239,520 3.

MPC23 во моментов се одржа во PokerStars ЖИВЕАТ во Градот на Соништата.Постојат уште неколку настани да се одигра, но тоа е веќе најмногу присуствуваа РЕК " во историјата со 4,105 играчи да влезат бараж на настани.И покрај рекордни присуство, Црвениот Змеј централен беше долу на минатата година броеви пари во средината на покер масата нарекува. Xong Xin Лиу врежан неговото име во седмото место на самото место.Лиу беше елиминиран од страна на Пан: AQ Долго Вен Жу бил во петтиот.Тој се пресели сите-во holing џеб treys и Shao Po Лиу се разбуди со џеб nines.Тогаш го виде Zhixiong Тен движат сите-во од мали слепи држи K8o, и Tsai погледна надолу за да ја видите насмеани лица на каубојците. Xong Xin Лиу – $225,500 8 пари во средината на покер масата. Кина Yue Фенг Пан има освоено Macau Покер Купот на Црвениот Змеј по тепање на своите сограѓани countryman Shao Po Лиу во главите-up постапка студиото в покер лице скрипта.