покер објавување надвор од позиција

Филипините Претседателот Rodrigo Duterte има доволно на нови казина во Југоисточна Азија земјата.Во средата, На Филипините Секојдневно Inquirer се изјасниле дека Duterte нареди државниот регулатор на Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCOR) да го запре издавањето на казино лиценци за нови инвеститори, неколку дена откако пукал целиот Nayong Pilipino Фондацијата (NPF) одборот и менаџментот во текот на еден "недостатоци" казино земјиште закуп се справи. "Нема да има казина надвор од она што беше постоечките," Duterte се вели во говор за време на полициската служба годишнината на Филипините Националните Полициски штабови, според вести штекер.Казино земјиште закуп договор со кој Duterte мислеше да е договор дека NPF директори потпишан со Хонг Конг-листата казино инвеститор Слетување Меѓународен Развој Ltd покер објавување надвор од позиција.
(LIDL).Во мало, NPF се согласи да закуп својата 9.5 хектари (23.5 хектари) земјиште во PAGCOR Забава на Градот за месечна стапка на PHP150 ($2.81) по квадратен метар, во вкупен износ од PHP14.36 милиони ($268,532) покер позиции под пиштол. LIDL планира да развие парцела на земјиште во семејството-ориентирана integrated resort, кој казино, затворен културни тема парк кој Филипини историја, култура и наследство, затворен waterpark, Азија прва затворен филм-врз основа на тема парк, еден свет-класа, state-of-the-art конвенција центар и луксузни хотели, како и меѓународна продажба на мало и јадење.Сепак, на Филипините Комисија за Ревизија (ГРБОТ) предупреди дека на Филипините владата може да се изгуби многу како PHP26 милијарди долари (US$486.2 милиони евра) од договорот од LIDL ќе биде underpaying закуп во однос на пазарната вредност на земјиштето во близина Solaire Одморалиште и Казино покер пост пораз залог големината. Duterte се согласија со државните ревизори дека 70-годишниот сопственост закуп договор доделена на LIDL беше "грубо disadvantageous." Во вторникот, на firebrand претседателот потврди дека тој ги прекина сите NPF членови на одборот, бидејќи на аномален се справи тие влегоа со LIDL. "Значи [sic] да се каже дека [ако] детето е родено денес и 75 години подоцна, тој е дека старите, таму се уште ќе биде коцкање во градот?Јас нема да го дозволи тоа.Мразам коцкање.Јас не го сакаат тоа," Duterte посочи.Во меѓувреме, LIDL остана unfazed од Duterte е неодамнешните изјави на имот за закуп договор дека NPF доделена на нив, велејќи дека тие се на вистинскиот пат со развој на планови за NayonLanding интегрирани места проект покер позиции на табелата. LIDL, исто така, посочи дека престанок на NPF членови на одборот и менаџментот нема да влијае врз валидноста на договорот за закуп со агенцијата монета слотови за машини за перење.
"Слетување International, заедно со своите подружници, би сакал да им укаже дека интегриран одморалиште проектот на Забава Град во Parañaque Град, Филипини, имаат право NayonLanding е уште туркање и преку своите закуп договор со Nayong Pilipino Фондацијата е сè уште валидна и ефективни," Хонг Конг-листата на фирма, се вели во соопштението.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.