покер позиции околу маса

Покер Играчи Алијансата и министерството за Правда треба да ја исполнат оваа недела за да разговара за најновите случувања во процесот на кои ќе се вратат НИ Full Tilt Покер сметка на сопствениците.Два Плус Два постер Skallagrim, а PPA член, објавено на тема во врска со предметот на саботата.Тој изјави дека Џон Pappas, како и адвокат Марк Zwillinger (кој еднаш работеше за КАНЦЕЛАРИЈА), ќе ја претставува PPA на сослушувањето.Од КАНЦЕЛАРИЈА страна на нештата ќе има "3 или 4" адвокати присутни и Skallagrim увери постери дека тој се уште беше по тема на отплата и кој се однесува "ќе бидат пренесени на КАНЦЕЛАРИЈА" покер позиции околу маса. PKR има претстави една нова надградба која ќе овозможи аватари да дејствува дури и повеќе како вистински луѓе.Сега можете да го нарачате виртуелна храна, како и пристап tableside "среќа" collectables, се изврши голем број на нови чип трикови и исто така, се прошири избор на пијалоци што се на располагање.Главниот Оперативен Директор, Леон Walters коментира: "Нашата цел на PKR била секогаш да го испорача на ангажирање и забавни искуство и со објавувањето на најновата верзија на нашето Покер софтвер ние сме прошири на нашите популарни виртуелна стоки палета на производи да се земе PKR на следното ниво на потопување." Симон Deadman поставени отпад на неговите конкуренти на Grosvenor велика БРИТАНИЈА Покер Турнеја најновиот настан во Blackpool.На £1,000 настан, кој претпоследен еден од тековната сезона, видов победникот убие исклучување шансите на 173 конкурентите и да примате вкупно награда на г 49,290 монета слот машини за перење за продажба. Worryingly за организаторите имаше забележително намалување на учесници од последните години 262 и тоа е помалку од половина од 350 дека пушта назад во рекордни од 2007 година монета слот што значи тоа. Конечниот девет места платени како што следува: 1: Симон Deadman — £49,290 2: Џек Sandford — £34,170 3: Роберт Благодет — £21,190 4: Лукас Ривс — £12,980 5: Wahid Пател — £9,950 6: Иан Gascoigne — £8,220 7: Бернард Sevilla — £6,490 8: Тревор Reardon — £4,760 9: Сузан Cheetham — £3,460 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre монета слот базен маси за продажба.