Blackjack Oyun Mant

Поранешниот Апсолутен Покер про Lacey Џонс има нагло најави дека таа е отсечена нејзините деловни односи со покер мрежа.Над тајни Твитер коментар дека таа беше за да се качат на "ново поглавје од мојот живот" и Апсолутно е генерички "ние сакаме Lacey најдобар во својата иднина потфати" изјава, тоа е тешко да се знае дали покер играч/ТВ водител/зашеметување-парче-на-женски-pulchritude доброволно скокна брод или дали таа се наметнува.Сите ние знаеме е, ние не би го ослободат својот outta играта за напуштање на колаче crumbs на чувствува.Наслов во игра 5, Lakers беа 18-0 кога станува збор за игра 5 е во плејофот кога серијата е врзан.Сега можете да го направи тоа 19-0 blackjack oyun mant. Ако сте Феникс Сонца фан, мора да биде си ја почеша главата прашувајќи се како Сонца би можеле да имаат изгубено игра 5 на Lakers.Сонца одигра речиси беспрекорна игра со силна производство од нивната клупа и солидна одбрана, но тоа едноставно не беше доволно.Сонца беа во можност да се борат назад во доцните фази на играта да се врзуваат тоа, и тоа е кога историјата презеде.Само кога редеа погледна да бидат во опасност да се игра за победа ѕвончето бие молитва од Рон Artest запечатен договорот.Во случај да сте ги пропуштиле, тука е Queensbridge најдобрите На Феникс Сонца навивачите не треба да се чувствуваат лошо.Тоа е начинот на Lakers го направи тоа.Игра 5 Lakers во текот на Lakers плеј-оф историјата е еден магичен игра.Тоа може да се започна со логото, Џери Вест, кој ја погоди една од повеќето незаборавни снимки во НБА плеј-оф историјата.Џери Вест Игра 5 Половина Суд Издувам По стапките на големите Џери Вест беше друг Lakers шампион, Роберт Horry.Тие му вика Big Shot Боб, бидејќи во текот на неговата кариера, па тој погоди навистина голема снимки.На смешно нешто за Роберт Horry е тој не може дури и да игра во текот на регуларната сезона, но дојде плејофот време, Horry беше секогаш allstar.Меѓу многу, на оваа игра 5 ѕвончето beater може да се Horry најголемите шут.Голем Шут Боб Игра 5 Победникот Нема да биде outdone е Дерек Фишер е неверојатна и неверојатна игра победник против Сан Антонио Втори.Само кога тоа изгледаше како Тим Данкан го освои игра со спектакуларен крајот на играта сними, која е кога Фишер зачекори во рече: "Не, денес".Се разбира тоа се случи во Игра 5, но овој шут може да влезе во историјата како еден од најспектакуларните игра освојувањето далечина некогаш.Тоа е познат само како ".4" Дерек Фишер е 0.4 Тоа е тешко да се каже каде Рон Artest игра 5 декламаторство ќе ранг во архивите на Laker е плејоф историјата магија, но, ако тие одат за да се победи на серија а шампионатот, можете да бидете сигурни дека Рон Artest, на baller од улиците на Queensbridge ќе се гравирани неговото име Laker ученост засекогаш.Се разбира, само за да го задржи тоа толку реално колку што е можно, најголема Laker ѕвончето бие плејофот шут не доаѓаат во игра пет, тоа се случи во игра 4 против Boston Celtics.На слаби дете со заразна насмевка го зеде шут, повикаа него Магија, и тој го донесе магијата на dirtiest бебе небото кука некогаш шут.Магијата е Бебе Небото Кука за добивање на најновата коцкање вести од Калвин Ayre blackjack oyunu nas l oynan r.