Joc покер Cu Jetoane цената

Во југозападниот дел на Франција и ТИ Финансии грижа на локален бизнисмен Тиери Hirigoyen, наводно, се согласи да го продаде својот скромен Hendaye Казино место да субјект на претприемачите Патрик Delahaye и Бенџамин Frischer.Според извештајот од G3Newswire, пар L'Aventure поедноставен акционерско друштво сега е поставена да го преземе водењето на имотот се наоѓа во приморскиот туристичкиот град на Hendaye пред започнување на refurb дека е на крајот да ја видите големината на своите игри кат зголемен за некои 50% да 3,767 sq ft.Извор наводно детални дека оваа реконструкција е да, исто така, значело замена на целосна третина од објектот е 50 слотови како и заврши redevelopment на својата дневна ресторан со 50-седиште надвор тераса.Смирен стекнување: се Наоѓа во Pyrenees-Atlantiques одделот за само неколку стотина метри од Франција е границата со Шпанија, мали Hendaye Казино, наводно, имале релативно незабележително 2018 по racking до годишен бруто игри на приходите од нешто повеќе од €1.863 милиони ($2.218 милиони денари).Објектот со своите погледи во текот на Заливот на Biscaye сепак наводно поздрави речиси 38,000 посетители истата година и сега треба да им се довери на работа на нејзината слот машини на софтвер од локалните претпријатија Appolonia.Дополнителни договори: По завршувањето на преземање за непозната сума и L'Aventure ќе наводно, уште повеќе се донесе во видео надзор гигант Eurocap да им овозможат на влезот на Hendaye Казино со избор на термичка обработка на слика камери.Овој потег е наводно наменета за да се обезбеди гости со зголемено ниво на безбедност, додека истовремено одржување на објектот во тек со најновите coronavirus-здравствените прописи.Младиот талент: и Покрај тоа што на само 45 години, Frischer е, наводно, добро позната фигура во француската казино индустријата благодарение на претходните stints водење на Hautes-Pyrenees' Казино Cauterets и Казино де Capvern места.Тој наводно има 49% од акциите во L'Aventure и откриваат дека Hendaye Казино 'навистина се потребни инвестиции, за да го донесе до денес.' Наводно, прочитајте изјава од Frischer.. joc покер cu jetoane цената. "идејата е да се создаде многу пријатна и топла клуб атмосфера.Традиционално македонски рулет маса ќе заврши на постојните блек џек и ние, исто така, сакаат да се замисли 'динамична и дигитална анимација' област." Важно искуство: За неговиот дел и Delahaye е, наводно, најдобро познат по сопственик на Клуб Бери место во Париз, на која тој offloaded на француски казино гигант Groupe Partouche во Мај.Пријател на Hirigoyen за многу децении, на 57-годишниот наводно има преостанатите удел во L'Aventure и служи како нејзиниот Претседател, додека има делегирани на аналогни пост за својата Hendaye Loisirs оперативен субјект да се Frischer. joc покер са ла aparate гратис.