казино на 51

Хенри Cejudo ќе гледам да ги собереш на вториот првенство појас, додека Валентина Шевченко се обидува да се брани својата жените flyweight наслов на UFC 238 во Чикаго во саботата вечер.Две титули бори насловот на акција на Обединетите Центар, додека се вчитува картичка вклучува осум други борби помеѓу рангирани кандидати.Главниот настан во UFC 238 е bantamweight титулата борбата помеѓу сегашните flyweight шампион Хенри Cejudo и Број 1 рангирана bantamweight кандидат Marlon Moraes.На 135-фунти титулата во моментов е слободен следниве поранешниот шампион TJ Dillashaw е позитивни тестови за дрога околу неговата јануари загуба на Cejudo во flyweight наслов рунда.За Cejudo (14-2), што значи обид да се движат нагоре во тежина и да стане две-поделба шампион.Тоа е уште една висока цел за човек кој е секогаш гледаше да се најдат нови достигнувања за време на неговата кариера како борец казино на 51. "За мене, тоа е предизвик за мојот ум, моето срце и душа," Cejudo реков на Округот оринџ се Регистрирате како и основни. "Колку што јас сакам да зборувам за злато и мојот Олимписки златен медал, се работи за емоции кои доаѓаат со него и тоа е убаво да се знае колку далеку можам да им помогнам на ум и да се постигне тоа." Во меѓувреме, Moraes (22-5-1) е на чекање за да се добие насловот застрелан во UFC, можност тој заработил благодарение на четири-борбата победничката низа која беше ограничен исклучување во февруари со победата над Рафаел Assuncao.Додека Moraes не е потценувањето на неговиот противник, тој е убеден дека тој го има она што е потребно за да се победи на flyweight шампион казино на 36. улица во мајами. "Јас го почитувам него се движат нагоре," Moraes кажано Fansided казино на 377 во оклахома.
"Тоа е предизвик, и тој верува дека тој може да го победи мене, но тоа нема да се случи." Bookmakers се очекуваат конкурентска борба, но поголем Moraes му е дадена мала предност. FanDuel Sportsbook има Moraes наведени во -138, со Cejudo скромна аутсајдер на +114 најдобар ресторан во mohegan сонцето казино. Има многу повеќе договор со текот на кои фаворит е во ко-главниот настан.Шевченко (16-3) е широко очекува да се стави во доминантна перформанси во текот Око (14-6), на кои се гледа како талентиран борец но, едно што не е во иста класа како на актуелниот шампион.Шевченко освои flyweight шампион со едногласна одлука победа над Јоана Jedrzejczyk во UFC 231, изработка на овој нејзината прва титула за одбрана – но, веројатно не е нејзиниот последен. "Сега за сега, јас сум фокусиран на мојата одбрана појас онолку пати колку што можам," Шевченко изјави ММА Борби.

"Што и да се случи во иднина, ние никогаш не се знае.Сè што е во мој пат, јас ќе го земам." UFC 238 Главниот Картичка Шансите (Преку FanDuel Sportsbook) Ако Око има една работа се случува за неа, тоа е фактот дека таа е борба на домашна почва.На среден запад место се чувствува удобно за Кливленд мајчин, кои би можеле да имате доволно поддршка, кога таа чекори во Octagon во UFC 238. "Се надевам дека така," што Око, рече за добивање на поттик од поддршка родниот град на толпата најдобар ресторан во дланки казино. "Мојот народ да дојде со мене, тие се со мене преку и преку.Ова е вистински систем на поддршка." Ако таа сака да победи на борба, сепак, Око ќе треба сите да ви помогне таа може да се добие.Предизвикувач е +740 аутсајдер да Шевченко (-1200), кој покажа повеќе способност, речиси во секој аспект на нејзината игра, оставајќи на Окото без очигледна игра план наслов во борбата..