кога не коцкање стануваат правна во луизијана

Додека казино-стил игри се нелегални во Бразил, покер го преживеал прописи.Сепак, како Бразил не имате било какви казина, трговски покер секогаш е тешко да се најде.До неодамна дека е.Сега покер "здруженија" почнаа да pop-up околу земјата заедно со големи турнири, како што Бразилската Серија на Покер.Големи меѓународни турнири како латинска Америка Покер Турнеја почнаа да се запре во земјата како Бразил станува главна сила во латинска Америка покер сцена.Ова доведе земјата на влада да се разгледа за да се легализира онлајн покер.Дојл Brunson не е вид на играч што би очекувале да го видите во $5 hold ' em игра.Сепак, високата удели играчот почна да се меша работите малку.Од понеделник до петок, покер легенда сега се појавува во $5-$10 no limit hold ' em игри на DoylesRoom, и тоа е возење до сајт сообраќај.Заедно со Brunson, играчите може да се види други членови на Brunson 10 на сајтот како што Алек Torelli, Амит Makhija, Захариј Кларк, Крис Moorman, и Dani Стерн. кога не коцкање стануваат правна во луизијана.