постои казино блиску до нешвил тенеси

Велика БРИТАНИЈА-листата онлајн коцкање оператор GVC Стопанства е тужен од страна на Канадска компанија во текот на aborted заеднички потфат.Во вторникот, на Тајмс објави дека 37 Забава (37E), а Монтреал-базирани спорт и забава консултантски се кандидира од страна на спортски писател Даг Honegger (на сликата), беше поднесена петиција бараат "declaratory суд" во Лондон Суд на Меѓународна Арбитража во текот на еден неуспешен обид за лансирање две Sportingbet-брендирани веб-сајтови таргетирање на Канадскиот punters.Според петиција, 37E тврди дека страните го достигна разбирање минатата година во однос на лансирањето на двата локалитети; еден кон провинцијата Квебек, додека другите се занимаваа со остатокот од Канада постои казино блиску до нешвил тенеси. 37E ќе се справи со маркетинг, GVC ќе обезбеди сите коцкање услуги и двете страни ќе се делат подеднакво во приливите, кои 37E тврди GVC имаше очекува да биде во "стотици милиони долари." Не финалниот договор беше некогаш потпишан, но 37E тврди дека страните се согласиле на "сите важни услови" и GVC имаше под услов да е ", огромен број на писмени и вербални заложби" дека договорот ќе оди напред постои казино блиску до меридијанска мисисипи. 37E тврди GVC отиде толку далеку и да се обезбеди 37E со тргување, на финансиските извештаи и внатрешни информации во врска со GVC е Канадски-соочува бизнис постои казино блиску до моето локација.
37E вели дека се справи почна да се разрешат во февруари, како и GVC чуваат изнаоѓање на причините за одолговлекување ставање пенкало на хартија е коцкање правна во јапонија. 37E тврди дека додека GVC продолжи да инсистира дека сите беше добро, "нова изговори се доаѓа брзи и бесни" зошто GVC не би го преземат конечниот чекор.Во јуни, GVC официјално се повлече приклучок на потфатот.На GVC портпаролот на наречен 37E е тврдат дека "без заслуги" и негираше дека секој формален договор беше постигнат помеѓу страните е коцкање правна во јапонски.

GVC рече дека истражува голем број на потенцијални занимава но "не сите можности достигне зрелост." BWIN.ПАРТИЈА ПОНУДАТА ВАРЕН 37E Е КАНАДСКИ GOOSE? 37E тврди дека неуспехот на неговиот договор беше најверојатно поврзани со "чисто стратешки причини" кои се поврзани со GVC напорите да се стекнат со Bwin.партија дигитална забава.Со поддршка од Cerberus Capital Management, GVC има направено г 1.03 б пари-и-акции се нудат за да се стекне бори Bwin.партија, иако ривал 888 Стопанства се појавува да се тепани GVC на удар.Или тие?Кон крајот на минатата недела, Ројтерс објави дека финансиските застрахователи Баркли и ЈП Морган го стави одржи на некои од 888 е заем за финансирање до спојување на магла избришани.Банкарска извор тврди дека е "тешко да се добие инвеститори да се посветат на работа .. е коцкање правна во кентаки. тие се сигурни ќе се случи." Изворот тврди дека кредитот ќе биде relaunched откако таму беше повеќе јасност околу стекнување.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre цезар слотови 200 слободен врти.