Odessa Da казино Var M

Во текот на изминатата година, на онлајн покер индустрија бележи бот скандали во светот две најголемите покер сајтови, PokerStars и Full Tilt Покер.Една статија во Њујорк Тајмс е сега погледна феноменот на "покер ботови".Напредокот во технологијата значеше дека тие се добива некогаш попаметна од денот.Тоа не е познато дали тие ќе го достигне нивото на Ватсон на Опасност играње гениј.Даде IBM одам и јас сум сигурен дека тие можат да работат на нивната магија.Под наслов "Покер Ботови Нападне Онлајн Коцкање" тоа изгледа на два скандали откриени на Ѕвезди и FTP во текот на изминатата година и во својата суштината е интервју со дечко кој се откриени на бот прстен, Брајан Тејлор (сега е вработен во Ѕвездите.) Како што е соопштено во октомври, постојат голем број на сајтови каде може да се купи ботови, една во центарот на FTP скандал Shanky Технологии продажба на лиценци за околу $129 годишно, за луѓето да прават како што се молам.Ко-основачот на Shanky, Брајан Jetter, изјави за ЊУЈОРК Тајмс дека 400 на своите клиенти беа забранети од FTP и имаше околу $50,000 конфискувани.Иако тој не го додадете, тој не беше сигурен зошто тие беа забрана Shanky ботови, како што се трошоците за FTP околу $70,000 годишно во приходите odessa da казино var m.

"Тие навистина мора да имаат сакаше ни да го нема," Г-дин Jetter рече партија покер или казино бонус кодот. "Ние не мислам на други покер соби ние поддршка ќе се направи слични финансиски одлука." Еден заклучок кој може да се земе од ова е дека ботови мора да се добива многу подобро ако фирми како Ѕвезди и FTP се одвиваат на ваков вид на акција.Професор Tuomas W партија покер или казино не работи. Sandholm е покер групата за истражување одамна е во првите редови на бот развој за речиси една деценија, и коментира дека ботови "може да се ривал добри играчи, но не и најдобар досега." Иако Darse Billings, консултант и Full Tilt и PokerStars, не коментирам, "голем дел од ботови се многу лоши.Повеќе од 90 проценти се губи пари." Прашања околу ботови, најверојатно, ќе стане многу поважно како се повеќе и повеќе држави продолжуваат да тежат до интра-држава коцкање.Тоа е веројатно дека државите кои не искуство висок износ на играчи може дури да се погледне во ботови, како начин да се направи на нивните сајтови повеќе атрактивни.Фактот дека тие не се гледаше по високо страна на онлајн играчи само ќе бидат повеќе од атракција за да ја посетите веб-сајтови.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre партија покер канада телефонски број.