партија покер канада телефонски број

Казино игра инвеститорот Microgaming се навлегува во духот на ноќта на Вештерките сезона која е речиси врз нас, од страна на ослободување на нивните најнови слот Темна Материја, која е сега на располагање да се игра на сите онлајн казина кои функција игра содржини од Isle of Man базиран софтвер гиганти.Пет ролна висока варијанса слот игра, утврдени во страшно Wraith Замок, тоа е се надева дека играчите ќе го прифатат играта и потенцијал за големи награди кои тоа ги носи.Темната Материја е развиена исклучиво за Microgaming од страна на оние момци и gals на Slingshot Студија, кои беа воспоставени назад во 2016 година и да се создаде игри, како што се Парични средства на Царства.Слот карактеристики 'Освојувањето на Дивините' и bi-directional paylines, како играчи се приклучат Натан Highmore, Шкотска Двор е паранормални истражувач, како тој го бара за награди и тајни се чуваат скриени од страна на Манор!Објавен на 22 октомври 2019, Microgaming имаат голема надеж за Темната Материја, до степен тие имаат дури и подесување посветен веб-сајт за слот.Зборувајќи за своето ослободување, Џејмс Buchanan, Microgaming Директор на Глобални Операции, рече: "Slingshot Studios успешно се создаде висока нестабилност слот искуство со ангажирање на приказната, сложена уметнички дела и атмосферски тон." "Во прилог на Освојувањето на Дивините и двонасочно paylines нудат возбудлива и наградува играчко искуство, со победа потенцијал до 2,400 x играчот влогот во текот на слободен врти." Со Slingshot Studios Ричард Vermaak, понатаму додавајќи: "Ние сме многу возбудени околу Темна Материја порака!Целиот тим има инвестирано многу во изработката богат свет за играчите да уживаат.Тие создадоа нешто убаво, со апсење карактер portrayals и музички резултат како луксузна како Wraith Манор себе." "Нашата цел беше да се создаде вистински театарски искуство во комбинација со високо-нестабилноста игра, воспоставување доволно интрига да whet играчите апетити без да открива премногу рано.Не можеме да чекаме за играчите да се истражуваат На Темната Материја." партија покер канада телефонски број.