златните порти казино блек хок колорадо

Државата на Флорида и Seminole племе се зборува повторно.На-сокак меѓу двете страни се појавува да биде олеснување следниве обновува зборува за племето е во право да им понуди на игри, како што се blackjack, во своите казина.Вести штекер Вести Услуга на Флорида, објавија во петокот од минатата недела дека преговарачи од Сенатот, Куќа и Gov златните порти казино блек хок колорадо. Рик Скот канцеларија, се состана со племето како што неодамна како минатата недела.Дискусијата може да го отвори патот за еден пресврт од ќор-сокак меѓу двете страни, со можност за еден нов договор пред истекот на рокот од октомври.Во 2010 година, државата и племето потпиша коцкање компактен дека даде Seminoles ги и ексклузивните права да се обезбеди популарни игри со карти во своите казина во Broward Каунти, Тампа, и Immokalee.За возврат, племето гарантира $1 милијарди долари во државните приходи.Компактниот истече минатиот јули 30, и без нов договор, Seminoles само 90 дена да се продолжи со нудење на игри со карти.И двете партии се надеваме да се финализира нова справи пред времето е горе, но разговори собори во текот на редовната законодавна сесија минатата пролет.Племенски претставници рече дека државата веќе се повредени компактниот кога тоа е дозволено песни низ Јужна Флорида да работат електронски игри со карти.Сонцето-Сентинел, цитиран Сен златните порти казино блек хок ко. Роб Бредли, претседател на Сенатот на Регулирани Индустрии, велејќи дека тие се "прави напредок" во преговорите.Настрана од Бредли, Скот е врвен адвокат Тим Cerio и Куќа Регулаторната Работи Претседател Хозе Феликс Diaz присуствуваше на средби со племенски претставници во текот на изминатите три недели.Бредли останува "оптимист" и покрај рок демне блиску, велејќи: "На кој ќе се дојде до крајниот рок, на повеќе притисок е ставен на страните да најдат решение.Роковите се многу корисни во кој начин." Мисисипи казино приходите во јули во Меѓувреме, казина во Мисисипи пријавени силна јули перформанси.Државните Приходи Одделот објавено на нејзината веб-сајт кој бруто игри на приходи за казина националната достигна $189.6 милиони евра во јули, до 5 проценти од $180.3 милиони евра во истиот период минатата година.11 казина од Заливот Брег окрузи raked во $104.2 милиони евра, до 9 проценти од минатата година, додека 17 казина по должината на Реката Мисисипи успеа да победи $85,4 милиони, што претставува мало зголемување од $84.8 милиони евра во 2014 година златните порти казино blackhawk колорадо. Приходите од Choctaw Индискиот казина не се вклучени бидејќи тие не извештај нивните добивки на државата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre круна казино мелбурн викенд пакети.