круна казино мелбурн тргување часа

Круна Ltd.шеф, Џејмс Пакер се искачила на #3 на Forbes Азија е листа на Австралија 50 Најбогати поединци. Forbes тврди Пакер е пакет се зголеми $1.5 б до $6b во 2012 година, што го прави најголемиот gainer на листата за оваа година.Иронично, фискалната стекнат дојде во истата година Пакер исфрлаат значителна количина на физички flab, зацврстување на старата изрека дека никогаш нема да биде премногу богат или премногу тенки.Лен Ainsworth, извршен претседател на гејминг машина производител Ainsworth Игра Технологија (и основач на Aristocrat на Слободното време), двојно се зголеми своето богатство во 2012 година, што му овозможува да го врвот на $1b белег и резултат #22 на Forbes' листа.ДИЛОИТ КРИТИКУВАН ЗА ВКЛУЧУВАЊЕ ВО СИДНЕЈ КАЗИНО ОДЛУКА Пакер е извршување на лиценца за своите планирани Barangaroo казино во Сиднеј продолжува да предизвика conniptions.Панел именува нов јужен велс премиер Бери О'Farrell да се процени Круна е 'несакани предлог" го има побарано ревизори Дилоит да обезбеди независна комерцијални совети, но критичарите истакна дека Дилоит е Хонг Конг гранка ревизии казино оператор Melco Круна Забава, во која Круна е партнер.
Melco Круна платени Дилоит вкупно $2.6 m во 2011 година, која на нов јужен велс, Зелена партија вели дека претставува јасен конфликт на интереси, но gov не портпаролот рече Дилоит беше глобална фирма и дека негова "работа во секоја земја се законски посебна." Дилоит е авторот на претходен извештај за Круната предлог О'Farrell gov не досега одби да се направи јавноста.НЕ КАЗИНО FREEBIES, O'FARRELL КАЖУВА ПРАТЕНИЦИТЕ На litany на предлози дека fix е во за Круната е предлог – одбивањето да се стави на вториот Сиднеј казино лиценца преку јавен тендер, поволна даночна стапка и регулаторни пренаписване дека потпомогнати Пакер е понуда – доведе О'Farrell да ја забрани неговата партија е на Пратениците од прифаќање на било казино freebies од Круна, додека предлогот е да се оцени.Сиднеј Морнинг Хералд се изјасниле дека O'Farrell им кажал на своите Пратеници над Божиќ дека тој не сака да се обезбеди медиумите со некој (повеќе) причина да се мисли на gov не беше во Пакер е џеб.Забраната за прифаќање на било казино угостителство, се протега на тековната носителот на Сиднеј е само казино лиценца, Ехо на Забава.ЅВЕЗДА КАЗИНО РАКУВАЊЕ со ВИСОК РОЛЕРИ МИЛИОНИ PROBED Ехо е Сиднеј казино, Ѕвезда, е во вестите за се има прифатено над $4 милиони во депозити од коцкар чија даночни пријави покажа својот личен доход врвот на $124 во 2010 година круна казино мелбурн тргување часа. Австралиската Федерална Полиција има започна граѓанска акција против Сиднеј жител Li Минг Hu, кој беше пронајден да се префрли вкупно $11m на Хонг Конг компанија преку неговата Австралиски банкарски сметки во текот на еден дво-месечен период.Според недела Телеграф,Ѕвезда вработен предупредени полицијата по Hu депонирани $2.5 m во казино 'пред пари на сметка' на Декември круна казино мелбурн vip соби. 20, 2011, проследено со дополнителни $1.59 м фондот за следниот ден.Прашање од страна на полицијата во февруари 2012 година, Hu, рече тој "доби $1.6 m лото во 2010 година." Полицијата подоцна се најде $200k во багажникот на Hu автомобил, кој Hu тврди дека е од клиентите во Кина дека тој беше за да префрлите назад кон нив во Хонг Конг број на почеток раце во texas holdem. Hu допрва треба да се открие овие клиенти идентитети. Hu тврди дека поседува печатење бизнис во Австралија и караоке бар во Кина, но вели дека парите е поврзан со оние на бизнисите.На АФП е обвинет Hu на перење пари и да се побара од судовите да го принудат да се пропуштат суми во неговите сметки. NSW Врховниот Суд е поставена за да разговараат за ова прашање во Февруари број на texas holdem почнувајќи раце. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.