зелени полиња за спа казино Sandia

iGaming содржини од 1X2 Мрежа Железо Куче Студио и 1X2gaming брендови да бидат дистрибуирани до оператори преку Pariplay е ФУЗИЈА содржината мрежа август 2017 – Pariplay Ltd., игри технологија компанија служат iGaming оператори, земја-базирани казина и iLotteries, и 1X2 Мрежа, независна софтверска компанија со седиште во велика БРИТАНИЈА, го најави почетокот на стратешко партнерство кое ќе го видите целиот спектар на содржини од 1X2 Мрежа, вклучувајќи брендови Железо Куче Студио и 1X2gaming, се активира да оператори преку Pariplay е ФУЗИЈА мрежа.Лансиран во Q1 2016 Година, Pariplay е ФУЗИЈА содржината мрежа обезбедува iGaming оператори со пристап до вистински пари игри на некои од индустријата водечките провајдерите на софтвер во еден единствен, еден-време интеграција.Ова е во прилог на врвни наслови развиена од страна на Pariplay е сопствен развој студио, кои вклучуваат ексклузивни брендирани содржини од Atari, NBC Universal Studios, C3 Забава, и Храбри Стрипови.По ова најновите содржини партнерство, iGaming оператори интегриран со ФУЗИЈА ќе биде во можност да ги искористиш 1X2 Мрежа е колекција од повеќе од 70 HTML5 наслови вклучувајќи Виртуелни Спортски, Маса Игри, Kenos и Слотови од својата Железо Куче Студио и 1X2gaming брендови.Адријан Bailey, Генерален Директор на Pariplay, рече: "Ние сме среќни да продолжи и да се прошири на игри достапни во нашата ФУЗИЈА содржината мрежа преку нашето партнерство со 1X2 зелени полиња за спа казино sandia. Со додавање на Виртуелни Спортски меѓу дополнителни висок квалитет слот и казино игри, ние го направија избор на содржини достапни на оператори интегриран со ФУЗИЈА никогаш не била посилна.Нашите содржини мрежа обезбедува нови и проширување на iGaming брендови со способност да значително да се зајакне нивниот придонес преку една едноставна интеграција." Кевин Рид, CCO на 1X2 МРЕЖА, рече: "Ние сме исклучително задоволни да ја потпишаа оваа содржина се справи со Pariplay ни овозможуваат да им обезбедиме на нашите постојано проширување на портфолиото на игри за да Pariplay е клиентот дистрибутивната мрежа.Со стратешки партнерства, како што е овој, нашите дистрибуција продолжува За повеќе информации за Pariplay е партнерство со 1X2 мрежи, ве молиме контактирајте Pariplay.За 1X2 МРЕЖА.На 1X2 Мрежа е нова корпоративна име за 1X2gaming група на компании.Независна софтверска компанија со седиште во велика БРИТАНИЈА, кои имаат пионер во мека игри содржини од 2002 година ресторани во близина на presque isle казино.
Заедно има неколку трети лица партнерите за развој на 1X2 Панорама игри suite, групата е во првите редови на HTML5 развој со различни портфолио на Спортски игри, Маса Игри и Слотови.На 1X2 Network исто така, се состои од нова Iron Куче Студио бренд кој произведува високо производство слотови сите достапни за велика БРИТАНИЈА, Малта, Гибралтар, ИОМ и Италија.За Pariplay Ltd ресторани во близина на црвениот рок кањонот казино. Pariplay Ограничена е водечки провајдер на Интернет Игри на среќа Системи нуди државата на уметноста во куќата развиена гејминг платформи и Интернет игри, како и интегрирани трети лица игри од водечките индустриски компании.Основана во 2010 година нашиот тим има над 40 игри експерти изграден за поддршка на нашите клиенти барања во динамична и конкурентна средина.Компанијата е licenced и регулирани од страна на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија, HM Владата на Гибралтар е Коцкање Поделба, и Alderney Коцкање Контрола на Комисијата.Нашите Игри Системи, RNG и сите наши игри се овластени и тестиран од страна на GLI (Игри Лаборатории Меѓународни) и Австралија-базирани iTechLab, и од нив се индустриски стандард за онлајн игри тестирање и сертификација на производи.Како бизнис-на-бизнис услуги на игри на вештина и шанса, Pariplay целосно да се разбере важноста на одговорни игри и како таков го спроведува политики и алатки во рамките на своите системи и игри да се обезбеди индустрија-водечки забава во општествено одговорен начин.Системот е комбинација идентитет верификација со возраста верификација и Гео-Локација на услугите за да се утврди дали поединец ги исполнува минимум старосна граница и е пуштен во рамките на одредена територија.Имаме имплементирано различни одговорен игри алатки и механика да се исполнат различни регулаторни стандарди и се предвидени играчи со софистицирани самоисклучување алатка која им нуди лесен начин да управуваат со нивните игри навики.Во прилог на сите погоре Pariplay работи со GamCare, водечки обезбедувач на информации, совети, поддршка и бесплатно советување за превенција и третман на проблемот коцкање.Во моментов, Pariplay овозможува на своите системи и игри за купувачите во Европа, Северна Америка и Африка.Меѓу овие корисници се државни и приватни лотарии, онлајн игри оператори како 888 и земјата врз основа племенски казина во САД.Контакт Информации Gili Lisani извршен ДИРЕКТОР Pariplay Ltd.Тел.: +972 73 2060189 е-пошта: [email protected] веб-Сајт: www.pariplayltd.com Скопје: https://www.linkedin.com/company/pariplay-limited Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ресторани во близина на црвениот јастреб казино.