Kaos на дланки Casino Resort

Trailblazing од мулти-канал да omni-канал вели Инспириран Виртуелен спорт и мобилни игри на услуги Инспириран го прошири својот Вилијам Хил партнерство со лансирањето на "вистински omnichannel" Виртуелен Спорт нуди преку својот Обложување Продавница ТВ канал, овозможување на синхрони се прикаже на своите во-продавница Virtuals довод на својот дигитален играч-база.Вилијам Хил е Обложување Продавница ТВ-канал, кој е прикажан во-продавница преку околу 2300 малопродажни локации во велика БРИТАНИЈА, сега се емитуваат преку интернет и мобилен како дополнителен довод на располагање на играчи преку WilliamHill.com од 5 стр.м.до 10 стр.м.секоја вечер.Виртуелен Спорт се кандидира низ stream се Инспирирани е Раш Greyhounds, Раш Коњи, Раш Моторни Трки и Брзање Велосипедизам.Во прилог на Виртуелен Спорт, Вилијам Хил е исто така радиодифузија НИ Коњски Трки и Трки Пост Greyhound во ЖИВО на истата храна, како и аудио покривање на велика БРИТАНИЈА и Ирска horseracing, и Bookmakers Попладне Greyhound Трки.Мајк Џонс, Omnichannel Директор за Вилијам Хил, рече: "Ние сме цврсто посветени на создавање на пријатно и незаборавно искуство на нашите клиенти љубов и доверба.Сепак, секаде и секогаш кога тие избираат да се обложи."Развој на Обложување Продавници ТВ јасно нè чекор понатаму во обезбедување на тоа искуство, а ние сме среќни да се работи со Инспирација за ова и голем број на други omnichannel можности".Стив Роџерс, SVP Виртуелен Спорт, Инспирација, додаде: "Вилијам Хил е познат за да се биде пионер во гејминг индустријата, па ние сме возбудени за да биде нејзин партнер на избор како тој се движи од повеќеканални да omnichannel испорака на содржината."Овде, во Инспириран, ние веруваме дека omnichannel прави повеќеканални право — давање на играчи конзистентна, премија искуство, без оглед на каналот што сакате да ја користите во моментот." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година kaos на дланки casino resort. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] kapal покер nas l oynan р.