слободни работни машини со слободен врти

Се чини дека во меѓународните трговски спорови на "можеби е во право" став преовладува.. слободни работни машини со слободен врти. свеж развој се одржа во петокот во деценија долго Давид и Голијат трговија tussle помеѓу Антигва и Барбуда и сад кога Карипски остров владата прочита изјавата за тековната седи на Светската Трговска Организација Спор Населба Тело во Женева.Наместо despairing изјава изрази островјаните " фрустрации на одложување на тактиката на Соединетите Држави во периодот од СТО спор панел пресуди дека постојано се поддржани на Antiguan случај дека НИ онлајн коцкање забрани беа нефер, дискриминаторски и во судир со меѓународните трговски договори.И покрај тоа што доделена $21 милиони евра во годишниот штети од СТО пред некое време, Соединетите Држави допрва треба да плати казнени награда, и со камата и плаќања во монтажа вкупниот сега е во износ поголем од $150 милиони евра, изјавата белешки.Обиди од страна на Антигва и Барбуда за да се одбегне непријатни алтернатива на примена на правата на интелектуална сопственост и авторски права мерки веќе се овластени од страна на СТО, исто така, не успеа во голем број на преговорите со Американците во текот на годините, на Antiguans имајте на ум, што укажува на тоа дека Американската непопустливост што може да се види нездрав однос на "можеби е во право", која не треба да биде дозволено да одат неконтролираниот и не малку кредит на светската трговска организација.Сега дека Антигва и Барбуда биле принудени да се движат кон последното одморалиште на примена на СТО авторски права лекови, сад беше јавно portraying нив како негативци на парче, изјавата жали, нагласувајќи дека вистината е дека Антигва и Барбуда, владата во текот биле исклучително пациентот и ограничени.Она што Antiguans надевам дека за да се постигне со изјава уште не е јасно, тоа е пред-emptive ПР штрајк пред авторски права мерки се распоредени, или е наменета да се поттикне во последната минута интервенција од СТО?Кога InfoPowa отиде да притиснете на НАС Трговски Претставник на он не одговори на Antiguan обвинувања.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година линија renaud meneuse де ревија казино де париз. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] лимпопо коцкање одбор правила и прописи.