колку чини една казино направи

Поранешниот НБА All Star Антоан Вокер беше дадена пет години казнување и нареди да се вратат над $750,000 по totting до значајни коцкање долгови со три Вегас казина.Вокер е казната се однесува до долговите тој изградена на Цезар Палата, Планет Холивуд и Црвена Карпа Одморалиште и неговиот неуспех да ги отплатат овие во 2009 година го виде случај да дојде на суд.Договорот беше погоден со обвинителите така Вокер плаќа $770,050 во репарации и е забрането од коцкање.Неуспехот да се усогласат предизвикувачи една година суспендирани реченица.Казната беше двапати одложената од првиот датум на 1 ноември како Вокер, жител на windy град, беше во тренинг кампот се обидува да направи професионална сцена.Вокер, и мрзливи медиуми видови, има levelled вината за своите финансиски проблеми во нозете на неговата коцкање навика.Копаат понатаму во Вокер е јама и ќе се исполнат многу луѓе на патот.Дури и ако сте го направиле тоа по неговата кариера заврши, тоа е веројатно неговиот 70-силна придружба ќе се тропа околу и за жал Вокер не е Исус, и не може да се хранат 5,000 со пет лебови и две риби.НБА фанови во Лондон ќе бидат разочарани да се научат на капитал два натпревари во регуларната сезона се паднати од страна на патот.Пред lockout започна во Њу Џерси Мрежи и Орландо Магија беа надолу за да совет исклучување на Лондон е О2 Арена пред 2012 Олимпијада во август.Ова сега е укинат, како игри, Март 7-8, не се вклопуваат во лига е кондензирана 66-игра распоред добива во тек на Божиќ Ден.НБА одлучат да не се вклопуваат во игри може да се претвори да биде грешка во оваа година повеќе од било кој друг.Кошарка билети за Олимписките Игри се толку лесно да се дојде од страна како на НБА сезона беше пред еден месец и лигата ќе се гледа огромна корист од испраќање на своите производи во странство.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку чини една казино направи.