Maxime ле Forestier ау казино де париз

Работите се менуваат брзо и во финансиските пазари, Пен и Националната Игри (NASDAQ:ПЕН) е докажување на таа точка.Поддржани од страна на 8.52 проценти добивка од четвртокот, Пен акции е повисока од 10.57 проценти.Дека порастот е да се прашува еден аналитичар да се смени неговата цена прогноза на игри име.По завршувањето на американските пазари во четвртокот, Stifel аналитичар Стивен Wieczynski издадени белешка на клиентите во која тој се осврна "купи" оценка на Пен, со една нова целна цена од $124 maxime ле forestier ау казино де париз. Таа нова прогноза доаѓа само неколку дена по аналитичар означени регионалните казино оператор со $118 проценка.Тоа беше затворена во $118.34 вчера.Додека некои ќе кажат ПЕН акции може да биде преценет, ние веруваме акции може да продолжи да работи, особено преку 2021, како што се очекува голем број на држави за да помине игри законодавство што треба да се задржи спортско обложување/iGaming импулс тркалање", рече Wieczynski.Неговата $124 цена outlook е највисок меѓу сите аналитичари покривање Пен акции и е скоро 31 процент над консензус цел на $94.75 рулет умре банка gewinnt immer. Акции на операторот на Ameristar и Холивуд казина, меѓу другите брендови, се повисоки за 36 проценти во текот на изминатиот месец.Пен пријавени четвртиот квартал резултати четврток, и додека заработка по акција и приходи пропуштени Вол Стрит прогноза, состојбата да маршираат како аналитичари и инвеститори прифатија силна iGaming и спортски личности.Компанијата е Barstool Sportsbook стан е живеат во Пенсилванија и Мичиген.На почетокот се враќа од Мичиген се охрабрувачки, како Пен рече по стан започна на Јан. 22, се здоби со 48.000 регистрирани корисници, додека засекување вкупно рачка од $27.5 милиони евра во само 10 дена рулет des lettres de l'alphabet. "Спортско обложување трендови да продолжат и да се поттикнуваат.Мичиген rollout беше подобро отколку во PA бидејќи ПЕН започна кога државата започна," рече Wieczynski.Аналитичарот рече Barstool Sportsbook би можел да биде подготвен да оди во брзо-растечки Илиноис пазарот во времето за NCAA Tournament, исто така познат како Март Лудило.После тоа, Пен може да започне обложување на мобилен стан во нова држава на секои три до пет недели пред добивање на 10 држави.Додека Barstool Sportsbook стан е живеат во само две држави, неговата способност да се добие регистрирани корисници се гледа како импресивен од страна на аналитичарите.Организаторот е брз почеток во Мичиген и неговите дом држава Пенсилванија се издвојува уште повеќе кога се размислува Пен, за разлика од многу од своите ривали, не е намалувањето големи долари за да ролна со клиенти рулет удвојување стратегија за нелегално.

"PENN е клиент стекнување трошоци остануваат ниски во однос на своите врсници.Додека некои други интернет провајдери се укажува $300 до $800 на клиент стекнување трошоци, ПЕН е добро подолу на ниско ниво, до крајот на кој спектар", рече Wieczynski harrah ' s сан диего слот машини. "Дури и ако тие почнат да се поагресивни со промоции и реклами, ПЕН уште верува дека тие можат да бидат профитабилни и во внатрешноста дека опсег." Дополнителни спортско обложување catalysts за Пен оваа година вклучуваат набавка на лиценци во Луизијана и Мериленд, кој треба да биде лесна задача, со оглед на компанијата тули и малтер стапало во оние држави.Исто така, постои потенцијал за Масачусетс, Мисури и Охајо, барем да се одобри спортски wagering.ПЕН е следниот GME, верувај ми... harrah ' s сан диего покер турнир распоред.