казино игри за компјутер за слободни

Micon отпад нема време во подигнувањето на неговиот Bitcoin сајт од Антигва Со unblushing boastful verve индустријата дојде да се дружат со него, и многу маркетинг возбуда, Брајан Micon започна SwCPoker.еу во текот на викендот, неговата вети наследник на сега веќе непостоечката Пломби Со Clubs.com Bitcoin гласат онлајн покер сајт казино игри за компјутер за слободни. InfoPowa читателите ќе потсетиме дека Micon отиде свој начин по серија на настани кои се вклучени претрес, поддржан од посета на неговата Невада дома од Игри Одбор за Контрола на службени лица и загриженост од неговиот менаџмент партнери дека сите не беше добро; тој се повлече за да Антигва со верзија 2 на софтвер, и вети дека наскоро ќе биде и работи независно (види го претходниот InfoPowa извештаи.)Почетокот на посетителите на сајтот имаат мислење дека тоа е одредено подобрување во однос на оригиналот, со подобар играч интерфејс, подобрено презентација и поширок избор на покер игри, кои сега вклучува Дилер Избор, Badacey и Badeucy, OPC, Ананас и 12 Игра казино игри да освојат бесплатни пари.
Micon е талент за возбуда беше во многу докази во лансирањето изјава, која имаше:"Она што брилијантен неколку дена за Bitcoin покер.Успешното лансирање на SwC Покер е исполнета со навиваат низ целиот свет.Нови игри и карактеристики се онлајн, како што се OFC ананас, badeucey, badacey, 12 игра, дилер избор, и многу повеќе, се достапни во Готово, SnG, или MTT формат казино игри да се купи. OFC/p MTTs мора брзо да стане толпата омилени.Се погледне за готовина игра удели полека да се зголеми, како доверба во новиот систем се гради."Ви благодариме за излевање на поддршка за SwC.Ние сме среќни да се врати и да им служи на btc покер јавноста."SwC Покер.еу нуди никакви информации за лиценцирање (сугерирајќи дека тоа веројатно не е) и го поздравува играчи од целиот свет вклучувајќи ги сад – на своите Bitcoin-деноминирани депозит екран.Тоа е уште еден мал операција, со околу 140-150 активни играчи на околу 20 маси.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година старосната граница на сан мануел казино.
Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] старосната граница за казино во флорида.