казино игри

Семјуел Тејлор Победи на Светската Серија на Покер Коло Главниот Настан во Foxwoods по тепа Јосиф Johanssy во главите нагоре акција.Првиот фестивал на 2015/16 Светската Серија на Покер Коло дојде до блиски во Foxwoods Одморалиште Казино, Mashantucket казино игри.

[Image Кредитна: PokerNews]Имаше 12-златен прстен настани и студент Семјуел Тејлор доби $1,675 Главниот Настан по тепа Johanssy Јосиф во главите-up акција за да се земе првата награда од $149,020 да добијат пари. Тоа е најголемиот резултат на Тејлор дел време покер кариера, за кое време тој успеа да решетката до $642,791 во живо на турнирот заработка старосната граница казино атлантик сити. "Покер е добро, бидејќи тоа ви овозможува да се игра покер и се оди на училиште." Тејлор им кажа на WSOP по неговата победа.Тоа е да Тејлор.Во 2013 година, тој ја освои $137,261 доаѓаат од трети во WPT Borgata Зима Покер Отвори страна настан, а подоцна истата година тој освои $118,145 за завршувањето на петтата во $1,500 No-Limit Hold ' em настан.Њујоркер на врвот на полето содржат 461 учесници.Тоа беше добра серија за него.Тој cashed три пати.Не само што тој ги собереш на $149,020 прво место и златен прстен, но тој, исто така, обезбедува место во 2015 WSOP Глобалната Казино Првенство.Според WSOP соопштение Yasin Ahmady, кој завршил како Foxwoods Казино Шампион, ќе му се придружи.Тоа беше прилично неискусни конечната табела.Само Светската Серија на Покер (WSOP) бразлетна победник Крис Tryba имаше повеќе искуство дека евентуалното шампион.

Tryba освои својата хривнија назад во 2012 година старосната граница за окленд казино. Тој, исто така, има Светот Покер Турнеја (WPT) Регионални насловот на неговата биографија.Тој го заврши разочарувачките осмо место.На главите нагоре акција не трае премногу долго.Помалку од 20 раце.Последниот на кој ќе се види Јосиф движат сите-во одржување на KT, и се откажа од страна на Тејлор држи A3. Втората десетка на крајот означува крајот на денови за Johanssy, и предадете го победи за да Тејлор.Конечна Табела Резултати 1.Семјуел Тејлор – $149,020 2.Јосиф Johanssy – $92,184 3. Mitch Garshofsky – $67,232 4.Брендон Милер – $49,904 5 старосната граница за казино во аризона. Soukha Kachittavong – $37,428 6.Џереми Meacham – $28,556 7.Мет Buonomo – $22,180 8.Крис Tryba – $17,328 9.Јосиф Tieri – $13,881 следната станица за WSOPC ќе биде Потковица Балтимор Август 20-31 како да се откаже од казино heist. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да пристапите казино heist.