Pala казино театар седење табелата

дионис: Со нас денес е maxd, CM жалби (PAB) менаџер Добро утро макс, и ви благодариме за согласил да биде следниот персонал интервју.Ајде да започне со работа nitty-gritty, ќе можеме?Вие сте CM е PAB/жалби менаџер.За секој ново читање во, она што е PAB точно?maxd: Врати околу 2001 или па Брајан започна жалби услуга за играчите, идејата е во тоа што неговата достигне во индустријата може да им помогне на играчите се нивните проблеми погледна и се надевам дека е решен.Тој ги повика новата услуга "на Теренот-A-Bitch" или, очигледно, "PAB" за кратко.Пред неколку години еден од нашите добри пријатели во индустријата убеден ни дека "Теренот-A-Bitch" беше можеби не е најдоброто име за нашата услуга, бидејќи не секој ќе го цениме "кучка" дел во овие политички коректни и родово-неутрални пати.Така, имавме еден натпревар на форуми за нов името со услов дека новото име ќе ни овозможи да се задржи на "PAB" кратко име.Секој знаеше дека процесот како "PAB" па ние навистина не може да се откаже од таа средината на поток.Како и да е, тоа траеше некое време, но ние конечно се населиле на "Играч Арбитража".Искрено моравме да оптоварување тоа малку да се направи таа работа, но никој не чинеше премногу пречи.Да се направи долга приказна кратко PAB е процес каде играч или филијалата — ни носи деталите на жалба тие имаат проблеми со добивање погледна и ние пристап на казино — или affiliate програма — во нивно име.Со други зборови ние arbitrate спорот.За разлика од прилично многу и секој друг бизнис нашите приговори процес е затворен и приватни, што значи преговорите се меѓу нас, жалителот, и казино или affiliate програма луѓе и во ниту еден момент е процесот да се отвори или видливи за јавноста.Исто така ние се задржи она што казино акции со нас самите себе си.Нашата основна причина за тоа беше (и е) така што казина може да споделат информации — можеби чувствителни — со нас и не мора да се грижите за тоа кои информации се случува надвор од нашата приватна дискусија.Тоа е за приватност и безбедност на работа и да се земе многу сериозно.дио: Случува со вашиот профил датум, ќе дојде во форумот себе околу 2004 година па јас сум собирање некаде околу тоа време, PABs стана вашиот purview?Можете ли да ни кажете за тоа како ќе се започна тука?maxd: Не, јас работев со WinnerOnline (ака "WOL") уште во 2004 година, беше од 1998 година pala казино театар седење табелата. Имавме форум премногу, но понекогаш тоа е потребно да се дојде на Брајан е форум, па тоа е зошто јас завршив на Casinomeister дека далеку назад.Тоа беше многу помал сцена во тие денови, секој знаеше едни со други или на интернет или off (или и двете), па Брајан и јас се добро запознаени.Тогаш тоа беше добро разбрав дека тоа беше многу подобро за сите заедно да работиме колку што е можно, за разлика од преземање на снимки на едни со други.Ние мора да се знаат едни со други убави и над оние раните години.Мојот WOL свирка fizzled излезе во ноември 2007 година, а првиот човек јавив беше Брајан.Излегува тој смета дека тој може да има некои работи за мене — преземањето на PAB услуга — па ние наредени за мене да почне да работи со него следниот месец, декември 2007 година pala casino spa resort цени. Сакам да кажам дека бев невработени лица за околу четири часа.Тоа беше полно работно време на работа од тогаш.дио Може да ви прошетка со нас преку она типичен ден, или, со оглед на тоа дека PABs се повеќе процес, кои неделно ќе, или може да доведе?maxd: јас започнат со работа околу 7 или така, чекан далеку во колку PABs како можам да управуваат со до глад и/или прекини го попречат мене, јадат ручек, putter околу малку, а потоа назад во него. GourdFollower — мојот асистент со PABs — доаѓа на линија по ручекот и sifts преку PABs да го ажурирате својот статус, знаме критична оние моето внимание, итн.Повеќе работа, друг оброк со нешто да се види, и тогаш јас ќе почне да се.Таа работи во пиш часа, додека јас го фати некои Z-време.Исплакнете и повторете.На PAB работа никогаш не завршува.Ние се земе малку време за себе и тука и таму, но инаку PABs секогаш се јавувате.дио: Со dint на вашата професија и потопување во i-игри во светот, тоа ќе биде повеќе од фер да се каже дека го научив голема за некои од неговите криволичене во текот на годините.Она што ќе се каже се и некои работи кои може да се изненадени од вас да научи или што сте научиле во целина.Исто така, она што се некои од повеќе наградува аспекти на вашата работа?Бенефиции, дури, можеби.maxd: Нешта кои ме изненади?Не многу ми се погоди, но има неколку работи.На PAB свирка е прв пат во мојот работен век дека сум се занимаваат директно со јавноста и тоа се додека — со некои разумното водство од Bryan — да научат дека шеќерот е подобро отколку напалм кога станува збор за односите со јавноста.Тоа беше дури и повеќе изненадувачки за да дознаете дека јас бев passingly во можност да се повлече дека се исклучи.Неколку PABers од текот на годините би рекол спротивно pala казино-starlight театар седење табелата. (LOL) Уште едно изненадување е колку пари текови преку луѓе прсти без нив имаат направено нивната длабинска анализа.Мислам постојат многу добри казина од таму, но исто така постојат и голем број на клипот-зглобови кои се случува да украдат некој играч е пари, обична и едноставна.Трагедијата е во тоа што повеќето од овие гласаме за арамии се добро познати, постојат предупредувања за нив испратени сите во текот на веб, но играчите се уште се заврши таму.Или тие не го направиле нивните истражувања или тие мислат дека на крајот резултатот ќе биде различен за нив.Знам.На крајот многу од тие играчи до крајот доаѓа до мене, или со други луѓе во бизнисот кој го направи она што го направи.Па мојата работа завршува биде дел советник, дел едукатор, дел лошо-вести-мечка, и еднаш во некое време јас помогне да се промени нечиј живот од страна на добивање на нив, тоа е голема победа дека казино, а не би се платени.Тоа е многу благодарна.Други награди имаат исполнети некои од најкул луѓе сум сретнал во мојот работен век.Имало некои големи луѓе во биз, искрено некои се преместени на други работи, но добар број се уште се во игра.Исто така, јас сум имал можност да патува до некои големи места каде што јас не би го виделе поинаку: Барселона, Амстердам, Исланд, Минхен, итн.И последно, но не и најмалку важно — е да се има бил во можност да работат од дома за изминатите 20 години.Тоа е една голема.Јас detested канцеларија живот од мојот корпоративни дена и тоа е голем дар да биле во можност да го напушти тој ужасен начин на живот (ММО) зад себе.дио: се Чини совршен segue од работа до дома.Што ви се допаѓа да се прави кога не се зафатени зад тастатурата?Било хоби на белешка?Исто така, каде е дома?Можете ли да ни даде еден генерален приказ на вашата местоположба?Мислам дека повеќето членови овде знаат дека ти си Канадски, maxd:То, роден и израснат на Западниот брег.Јас го сакав, идиличната начин и место да стаса.Но, откако јас би бил далеку подолго време се обидува живот во голем град, тие најавени срање надвор од неа, се претвори во пустелија.На места би познат и сакан како дете имаше буквално се биле уништени.Кои загинаа за мене и јас сум бил во движење и оттогаш.Јас неодамна го доби назад во уживање во шумата, овозможено со кои сега живеат во мал град во Шкотска.Кога јас не сум ридот одење и трошење на време со дрвја јас сум или прави делови на дограма во гаража или fussing текот на мојата колекција на армијата вишок на товарот опрема (ака "ранци").Јас ги знам, "јавува" право?Но, тоа е повеќе интересен отколку што звучи, барем за мене.Има добар дел од воената историја и материјали техника завиткани во тоа, опрема од различни епохи од минатиот 100ish години.И тоа dovetails и со отворено работа, земајќи работи надвор и се обидува тоа, менување битови тука и таму.Добра забава!дио: јас ќе ги куќа земја во голем град, во кој било ден.На кученца уживате повеќе, како и.Ви благодариме max, за објаснување малку повеќе во детали, што е тоа што го стори околу тука и ѕиркаат во вашиот живот, како и.Јас ќе ти се вратам на она што го знам е зафатен ден.Секоја разделба зборови за CM членови?maxd: Сакате да се обидете со нови казино?Себе си се направи корист и на Google за прв пат! 5 или 10 минути на истражување пред се може да те спаси недели или месеци на непријатноста и фрустрацијата подоцна.maxd е Casinomeister е жалба менаџер и кога тој не е зафатен liasing со играчите и казината, можете често да ги најдете со него во бројни теми ставање надвор пожари и кредитирање совети.Можете да ги читате коментарите за ова интервју – или коментар себе си тука: Интервју со MaxD – Casinomeister Поднесените апликации Можете да прочитате повеќе за PAB процес и информации за тоа како една датотека, со кликнување на линкот подолу > Update – Како да се поднесе жалба: нови процедури за PABs Дионис е член на СМ за само над 10 години.Тој бил доста се под сонцето вклучувајќи го и ДИЏЕЈ и англиски јазик, но генерално е одржување на зафатен напаѓаат избрани онлајн проекти.По отсек во јазици и комуникации во колеџ(s), тој го помина поголемиот дел од својата младост патуваат и backpacking целиот свет, но е во рана надолу и претпочита да студ со неговиот 5 миленици дома овие денови.Тој живеел на 2 континенти, во 3 земји и околу 30 градови, но е вистински Canucklehead во срцето.Кога тој не е зафатен зад сцената бичувањето до нови натпревари и идеи за членовите, што веројатно може да се најде на него назад хранење на дивиот свет или со неговиот нос погребан во една книга, но тој ветува дека тој ќе добие на пишување на негови еден ден. pala казино супер боул партија.