џем џем џекпот Idn покер

На 7 јули, 2017 – Еден од Yggdrasil е среќа играчи е поставена за посебни летото по освојувањето €5,197,198 на својата глобална прогресивна џекпот слот Империја Богатство.Среќа норвешка играч хит на животот се менува победи на Betsson е NorgesAutomaten игри сајт во вторникот вечер додека играте на мобилен уред.Масивни плати-надвор е џекпот базен рекорд, кршејќи го €3.3 m победи исплатени над Божиќ минатата година, со други значителни суми платени од надвор, бидејќи ќе живеат во 2015 година џем џем џекпот idn покер. Fredrik Elmqvist, извршен ДИРЕКТОР на Yggdrasil Игри, рече: "Ние сме многу возбудени за да ја видите една од нашите играчи погоди нашиот најголем некогаш лото, а се надевам дека и тој се третира себеси за продолжен летен одмор 3 букви зборови користење на казино.
"Џекпот наслови секогаш се популарни, но она што го прави Yggdrasil е прогресивна џекпот слотови толку успешни, е ангажирање на база на игра која ја задржува клиентите среќни, иако тие не сите можат да одиме подалеку со животот се менува награда 3 букви зборови во покер. "Нашиот пазар-водечки места, вклучувајќи Империја Среќа, се ужива од страна на постојано растечки број на играчи и оператори, и како ние го прошириме нашиот клиент база, тоа нема да биде долго пред уште еден среќен играч хитови една голема." Alexis Wicen, генерален Директор на NorgesAutomaten, рече: "Ние секогаш сме во потрага да ги има најдобрите игри и најголемите джакпот на нашиот сајт и секогаш е задоволство да се види еден од нашите лојални играчи се победи ваква огромна сума 3 букви зборови направена на покер.
"Ова е највисока досега победи снимени на NorgesAutomaten и тоа е прекрасно да се види на клиентите кои се регистрирани над девет години го однесе дома!" Империја Среќа акции прогресивна џекпот со друга популарна Yggdrasil наслов, Џокер Милиони.За разлика од најпрогресивните џекпот слотови, има ангажирање на база на играта подобрување playability за сите корисници.За повеќе информации, ве молиме контактирајте: Плоштадот во Воздухот Комуникации Дејвид Bartram +44 (0) 20 3586 1978 [email protected] За Yggdrasil Игри Yggdrasil Игри е провајдер на супериорен интернет и мобилни казино игри.Тоа се појави како еден од индустријата најмногу се почитувани и признати добавувачи и обезбедува игри за некои од најголемите светски оператори, вклучувајќи: bet365, Betsson Група, bwin.партија, Цреша, LeoVegas, Г-Зелена, Casumo и Unibet.Компанијата е со седиште во Малта, со голема развој канцеларија во Краков, Полска и регионалните канцеларии во Стокхолм и на Гибралтар.Фирмата поседува лиценци во Малта, Романија, Гибралтар и Велика Британија казино lac leamy покер турнири. Yggdrasil е слотови се познати по нивните исклучителни графика и игра и многу станаа глобални хитови.Тие се интегрирани преку индустрија-промена iSENSE 2.0 HTML клиентот рамка која овозможува истовремено започна на десктоп и мобилни, и е поддржан од страна ЗГОЛЕМИ™, колекција на промотивни алатки фокусирани на ангажирање и задржување преку концепти како што Мисии, Супер Слободен Врти™ и Парични Трка, и се ФАЛИ, индустријата-првиот концепт кој овозможува промоција на игри преку социјалните канали.iSENSE 2.0+, започна во април 2017, вклучува голем број на индустрија-водечки функции, вклучувајќи ретината поддршка за појасни визуелни, нов минималистички мобилни UI со елегантни и свежо чувство, и нов и лесен во играта депозит процес казино lac leamy покер турнир распоред. Yggdrasil е добитник на Иноватор на Годината во 2017 Меѓународни Игри Награди, Слот Услуги на Годината во 2016 и 2017 EGR Б2Б Награди, Игри на среќа Софтвер Снабдувач на Годината во 2016 година Меѓународни Игри Награди и Софтвер Зголемувањето на Ѕвезда на 2015 EGR Б2Б Награди.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино lac leamy reopening датум.