Alienware 17 р3 Ram меморија слотови

Придружете ни се на оваа јуни во Амстердам за седмата годишна Игри во Холандија Конференција.Како и секогаш, GiH Конференција е НА место за да се поврзете со сите клучни играчи во холандскиот индустријата за игри.Покрај тоа, 2018 издание ќе функција на презентација на првата Одговорен Игри Награди на ексклузивен награди вечера.Не пропуштајте ја!Редовно ажурирање на www alienware 17 р3 ram меморија слотови.
Индустријата за игри Амбасадорот на Година 10. Gaminginholland.com Кога & каде јуни 19-20 на Де Hallen Studios во Амстердам.Конференција програма за Пред-конференцијата На 18 јуни, Игри во Холандија и Целосно Игри Академија тренери Arjan Korstjens и Lucien Wijsman ќе понуди еден ден, холандски јазик казино маркетинг обука на steeply намалена стапка.Во рамките на предметот ќе бидат првенствено насочени кон земјата-врз основа казино професионалци во потрага да се качи повеќе ефективни маркетинг кампањи и да се зголеми кат приноси од страна на специјално угостителство како многу различни категории на казино клиенти што е можно.Ден 1 – со почеток во 13.30 првиот конференциски ден, на 19 јуни, ќе се фокусира на последните регулаторни и правни случувања.Како специјален гостин, GiH ќе добредојдовте Гилермо Olagüe Sánchez, Заменик-Шеф на шпански регулаторот Dirección General de Ordenación del Juego.Г-дин Olagüe Sánchez ќе се погледне назад во Шпанија е успешно регулирање на здрава и одгледување на онлајн пазарот и, исто така, ќе се разговара за concomitant предности на проширена заштита на потрошувачите, играчот channeling, и зголемување на даночните приноси.Ден 2 – со почеток во 10.00 втората конференција ден ќе функција воведниот отворањето од Холандија Казино извршен ДИРЕКТОР на Ервин ван Lambaart, по што следи дискусија на холандската лотарија на пазарот и влијанието на новите учесници на пазарот на добротворни организации и добри причини.Други теми вклучуваат можно отворање на холандската мало обложување на пазарот, клучот коцкање брендови во земјата, и извршниот ДИРЕКТОР на панел.Воведување на Одговорното Игри Награди Вечера Како холандскиот пазар полека, но сигурно ја отвора, тоа станува се повеќе соодветно да се признае најистакнатите изведувачи во рамките на холандски индустријата за игри.Игри во Холандија, во тесна соработка со, и е поддржан од страна на голем број на засегнати страни, има затоа одлучи да воведе на Одговорни Игри Награди.Првиот Одговорен Игри Награди ќе бидат презентирани на 19 јуни во една ексклузивна награди вечера за индустрија претставници, креаторите на политиките, и проблемот коцкање грижа професионалци.Наградите вечера ќе биде составен дел на GiH Конференција.Сепак, тоа исто така ќе биде можно да се присуствува на вечера, без да учествуваат на конференцијата.Голем број на претставници на игри, обложување, и лотарија сектори веќе го потврдија присуството.На инаугуративната холандски Одговорен Игри Награди ќе функција 10 посебна награда категории: 1 sandisk sansa fuze слот радио. Женска Улога Модел на Година 7 sandia одморалиште и казино морски бафет. Маркетинг Кампања на Година 8 sandia одморалиште и казино свадба. Игри Дестинација на Годината 6 sandia одморалиште казино промо кодови. Gaminginholland.com и на Twitter: @Gaminginholland Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre реката казино и golf resort spa. Дигитален Производ на Годината 9 реката казино и golf resort ајова сити.