Sandia одморалиште и спа казино

enting Хонг Конг Ltd, операторот на казино крстарење бродови и инвеститор во Азија земјиште базирани на казина, вели круз бизнис средина во 2020 "ќе продолжи да биде предизвик" поради coronavirus криза sandia одморалиште и спа казино.
Крајната економски штети од оваа тековна епидемија во народна Република Кина е сеуште под оценка, но направени се напори за ублажување на влијанието на групата", рече Хонг Конг-листата компанија во петок поднесување.На здравствен проблем потекнува од Кина е Hubei провинција.enting Хонг Конг потврдено да GGRAsia минатата недела дека една од нејзините единици – Genting Крстарење Линии – беше сечење плати за својот постар од страна на персоналот меѓу 20 и 50 проценти, бидејќи на негативното влијание врз бизнис на романот coronavirus Covid-19 реката казино и да се впуштат laughlin невада. Genting Крстарење Линии работи три различни брод-базирани празник брендови – Ѕвезда Патувања, Сон Патувања и Кристално Патувања.ream Патувања претседателот Мајкл Goh беше цитиран како вели во изјава дека гостите кои беше посветена на која било од откажана itineraries ќе биде "контактирани и обезбедени со голем број на надомест на штета опции, вклучувајќи да се одложи нивното крстарење да иднина едрење или, доколку е потребно, да се добие нивните крстарење за целосна наплата" реката казино и golf resort работни места. Сепак, групата е убеден и обврски на долгорочен раст во Азија крстарење на пазарот – што не е оперативен во повеќе од 26 години," изјавил компанијата, додавајќи дека тоа е"проактивно да се одговори на предизвиците за да се обезбеди севкупниот напредок на своите деловни операции не е derailed надвор привремен непријатности".enting Хонг Конг е 2020 outlook беше вклучен во поднесување потврдува продажба на еден од своите под-изградба садови наменети за својата Кристално бизнис Патувања, за вкупно разгледување на EUR350 милиони долари (US$378.6 милиони денари).Таа бројка се дел од договорот означена во декември – вклучува leaseback на бродот.пронаоѓач на договор, Кристално Потфат САС ќе биде обезбедување на кредитот до EUR300 милиони – со 7.0-проценти каматна стапка на годишно ниво – за да може набавувачот да финансии на стекнување.enting Хонг Конг има се бараат средства за финансирање на проширување на својата крстарење бизнис.Компанијата има развиено во три бренд крстарење портфолио, со посебен акцент на неколку различни пазарни сегменти: Кристал Патувања за што се условите на ултра-луксуз сегмент; Сон Патувања за она што таа го опишува како премиум сегментот; и Ѕвезда Патувања за она што таа го дефинира како современа сегмент. реката казино и да се впуштат ајова сити.