корални казино Biltmore санта барбара

Велика БРИТАНИЈА е коцкање регулаторот има удира на г 150k казна на лото обложување оператор Lottoland за лажни клиенти, како да се она што тие беа обложување на.Во вторникот, велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија (UKGC) најави дека ќе бара Lottoland да се направи £150k придонес кон општествено одговорни причини по утврдувањето дека на оператор "не го направи тоа јасно потрошувачите дека тие биле обложување на исходот на лотарија подготви и да се, всушност, не земајќи дел во лотарија." Lottoland беше dinged уште £9k за покривање на трошоците на UKGC сонда.Во февруари, велика БРИТАНИЈА Рекламирање Стандарди Орган (АС) spanked Lottoland преку радио реклама дека мониторите се чувствува доведени во заблуда потрошувачите на тоа дали тие, всушност, беа директно учество во EuroMillions лотарија привлече отколку обложување на лотарија исход.На UKGC вели сопствена истрага најде дека Lottoland на веб-страница, на социјалните медиуми и на трети лица маркетинг промоции "не успеа да го направи тоа јасно" дека клиентите биле всушност обложување на исходот на лотарија нерешено корални казино biltmore санта барбара. UKGC за спроведување на законот и разузнавачките директор Ричард Вотсон рече Lottoland имаше "користи нејасни терминологија во нивните маркетинг и рекламирање, што беше погрешно." Вотсон рече оваа двосмисленост е "не се прифатливи и г 150k казна пакет одразува сериозноста на Lottoland неуспесите." Вотсон повика другите коцкање оператори да учат од Lottoland грешки.Како што е наведено погоре, Lottoland им овозможува на корисниците да се обложи на исходот на лотарија привлекува, вклучувајќи EuroMillions партнерство.Оваа заработил на огромен гнев од Националната Лотарија оператор Камелот, кој има жалеа Lottoland нуди punters економичен начин да ги извршуваат EuroMillions џекпот.Овој Март, на владата на велика БРИТАНИЈА објави дека беше разгледување дали да им забрани на "трети лица обложување на не-велика БРИТАНИЈА EuroMillions црта." Додека лотарија за кладење за само мало парче од целокупната лотарија трошење, владата се прашував дали овие опции се "резултира во клиент конфузија" дали дел од нивните трошоци требаше да општествено одговорни причини.На UKGC е стегање на одредување на неговата онлајн коцкање licensees' маркетинг активности, неодамна распишување тандем сонда со велика БРИТАНИЈА Конкуренција и Пазари Орган кој најде мана со пет оператори – вклучувајќи Ladbrokes и Вилијам Хил – за потенцијално кршење на потрошувачите закон преку погрешно се пријавите нуди.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre корални казино бонус услови.