како да добиете вашите пари назад од казино

Confederated Племиња на Големиот Ronde Заедница на Орегон се води борба против државата предлог кој би крајот данок одбивање за коцкање загуби — велејќи дека тоа ќе им наштети на многу потребните племенски операции.Племето, која работи Дух Планина Казино, се приклучи со Орегон Племенски Игри Алијансата (OTGA) да се спротивстават на Сенатот Бил 212 како да добиете вашите пари назад од казино. Законодавството е спонзорирана од страна на Сенатот Финансии Одбор Претседател Сен како да ја добиете вашата пари од 888 казино. Марк Hass (D-Beaverton), кој не бил достапен за итно коментар.Законодавството е одобрен од Орегон Сенатот во Март.Сега е во очекување во Куќата на комората Приходи Комитет уште да се гласа за предлогот.Особено изложени на ризик за племиња е пари добиени од страна на високо-удели казино патрони користење на слот машини.Во 2018, 2 проценти од овие коцкари предвидено од 50 проценти од Духот Планина е приходи, според OregonLive.com честото место патрони често се сметаат данок и ослободувањето кога пронајдат колку тие треба да облог во казино.
"Никој нема да се коцка ако тие не може да се отпише нивните загуби," Џастин Мартин, еден лобист за Големата Ronde племе, беше цитиран од страна на Williamette Недела.Парите од тие клиенти оди кон нас да биде во можност да ги обезбеди основните владини услуги" на Мартин изјави Пушат Сигнали, а Гранде Ronde објавување, претходно овој месец.Меѓу племенски операции што може да бидат погодени се оние на културните ресурси, образование, здравствена заштита, домување, јавна безбедност и природни ресурси, според соопштението испратено од страна OTGA претседател Гери Џорџ во Куќата на Говорникот Тина Kotek. "Племенски игри на приходите е клуч за Орегон е рурална економија," Џорџ додаде.Како на 2015 година, приходите од игри на среќа се користи за да се плати за речиси $151 милиони евра во племенски владини услуги и $98.6 милиони евра за племенска заедница услуги, според OTGA excel spreadsheet with time slots. "Оваа сметка е страшно за Индиската држава," Мартин додаде.Државата, владата, исто така може да се види помалку приходи ако законот е одобрен.Според моменталната состојба закон, право на даночните обврзници може да одземе пари тие изгубени коцкање — до износот што го освои во игри на среќа — кога пронајдат приходите што се оданочуваат.За Внатрешни Приходи Услуга има слична одбивање за федерални даночните обврзници.Пауза за коцкање загуби сега трошоци на државата блиску до $6 милиони евра на годишно ниво, според државната проценки, OregonLive.com reported. By елиминирање на данок за одбивање, тоа ќе се направи патот за уште една пауза: овозможувајќи право на даночните обврзници да го одбие некои пари потрошени на колеџ школарина и такси.Многу универзитети во државата назад таа опција.Во 2016 година, игри поврзани со државната племенски казина крена над $163 милиони евра во даночните приходи или поделба на приходите за локалниот Орегон владата, според 2017 извештај од Американскиот Игри Асоцијација.Некои Орегон племиња се размислува за проширување на игри операции.На пример, Coquille Индискиот Племе предложи втора казино, ова е еден Medford.Во февруари, племенски лидери се чека на Одделот за Внатрешни работи Бирото за Индијански Работи одлука за тоа дали е 2.42-акра сајт е дел од неговата резервација.Таа одлука ќе одлучи дали на племето може да се отвори на местото на случувањето.Племето постепено се натрупаа 13 хектари во текот на шест години, со последните две парцели во Јужна Medford се стекнати кон крајот на минатата година.Интерес во спортско обложување е исто така расте во државата.Орегон регулатори сакаат да имаат спортски обложувања опција на постоечки стан во местото од септември.Според еден предлог, облози ќе бидат ограничени на оние кои се направени од страна на мобилен стан excelsior casino at the holiday inn. Bettors само ќе облог на резултатите од игри и само на професионалниот спорт.Орегон, пратениците се размислува за користење на средствата од онлајн атлетик wagering да се намали на државата $27 милијарди unfunded пензиско одговорност..