што се арсеналот слотови во спаси светот

Законодавството во насока на обезбедување на сеопфатен олеснување и поддршка за туристичката индустрија во САД, ќе им помогне на "забрзување на обновување" на игри на сектор, според Американските Игри Асоцијација (АГА).На Угостителство и Трговија Работа Обновување Акт воведен од страна на сенаторите Кетрин Cortez Masto и Keven Cramer, има за цел да им помогне на конвенцијата, шоу, за забава, патувања и гостопримство индустрии, преку создавање нови обнова на мотивацијата, за угостителство и трговија покажува.Законодавството исто така, ќе се заштити работни места преку подобрување на работникот задржување на даночниот кредит и да се обезбеди закрепнување олеснувања за средната класа семејства да им помогне на отпочнување на патување економија.АГА претседател и извршен ДИРЕКТОР Бил Милер го пофали на сенатори и верува законодавството ќе им помогне на казино индустријата се опорави, после неколку месеци на затворачите во средината на Март, и само reopening под строга COVID-19 мерки.Тој рече: "Задолжително затворачи предизвикани од COVID-19 пандемија shuttered целиот Американски игри индустрија, значително влијаат на нашите вработени и заедници низ земјата."Додека игри е одговорен reopening е добро во тек, на одржлив економски штети има jeopardised нашата способност да се одржат работни места и да се вози многу потребните приходи од даноци што ќе биде од суштинско значење за нашиот народ економското закрепнување."На двопартиска Угостителство и Трговија Работа за Обновување на Дело ќе им овозможи на гејминг индустријата да го задржат вработените и да отпочне nongaming елементи на нашиот бизнис, како собири и конвенции, кои сметка за поголемиот дел од нашиот приход во пазари, како Лас Вегас лента што се арсеналот слотови во спаси светот.

"Американската Игри Асоцијација е благодарен за продолжение раководство на Сенаторите Cortez Masto и Cramer, чија напорна работа ќе се забрза закрепнувањето на целиот туристичката индустрија и заедници ние поддршка."Според АГА, 83 комерцијални и племенски казино својства во САД остануваат затворени, со 910 отворен, макар и под строги мерки. што се закажување слотови во google календар.