што се сите работи на опфатот од казино Heist

Кина, Јапонија и Јужна Кореја — три на континентот е најбогатите земји — ќе се вози на најголемиот дел од казино игри активност во Азија во годините што доаѓаат, белешки Голдман Сакс.Говорејќи на последните Јапонија IR Форум Онлајн, Голдман Сакс генерален Директор Simon Cheung рече коцкари од тоа трио на нации ќе се комбинираат за 80 проценти од Азија-Пацифик вкупниот addressable пазарот оди напред.Тој додава дека играчи од тие земји се недоволно во нивните домашни пазари.Јапонија одобрени интегрирани одморалишта, но и оние места се неколку години од отворањето, оставајќи pachinko како еден од доминантните облици на игри на среќа во Земјата на Рајзинг Сонцето.Јужна кореја игри места, пред се достапни за странски посетители, а Macau е единствениот Кинески територијата каде коцкање е дозволено.Ова е причината зошто структурно, за последните десет години, Сингапур, Малезија се зголемува многу побавно отколку Macau или Филипини", рече Чеун.На Голдман вели директорот казино трошење, како процент од расположливиот приход кај Кинезите, Јапонците и Корејците е пониска отколку нивните колеги во земји како Малезија и Сингапур.Кога Јапонија е многу очекуваната почетна трио на интегриран места се отвора, тоа е веројатно на оние места не може да се вози значително зголемување на бројот на игри броеви меѓу домашните коцкари, но наместо тоа, ќе се јаде во pachinko споделиме на пазарот што се сите работи на опфатот од казино heist. "Откако Ујп им е дозволено да ги отворите во Јапонија, тоа не може да се вози на значителен износ на Јапонски игри трошење, но можеби повеќе од разредување на удел на пазарот од pachinko бизнис", рече Голдман е Чеун.Ниско-удели игра не ќе им биде дозволено во интегрирани одморалишта, кога тие својства се отвори.Претходно овој месец, Јапонија Казино Регулаторната Комисија рече слободни слот машини и маса игри, вклучувајќи baccarat, блек џек, craps, pai gow, и различни форми на покер, меѓу другите, ќе биде дозволено.Јапонија допрва треба да се одлучи кои градови ќе бидат домовите на првите три казина, иако Nagasaki, Осака, и Yokohama се меѓу водечките кандидати.По серија на бирократските одложувања и snafus, тоа е малку веројатно Јапонски интегрирани места отвори пред 2026 или 2027 покер чип седна n al. Во текот на блиска, Голдман е Чеун верува дека Азиските пазари со најмногу посветен на домашните коцкари ќе закрепне побрзо од ефектите на coronavirus пандемија од дестинацијата пазари.Оние закажана за брза одбиените топки во неговото мислење се Камбоџа, Макао, и Малезија.Генерално, тој го гледа Азија-Пацифик регионот игри фигури враќајќи се да се пред-пандемија нивоа следната година, управувано од затворен-до побарувачката од мас-пазар коцкари покер чип превртам прсти. Cheung е приказ на 2022 време линија за обнова jibes со предвидувања утврдени од страна на други аналитичари.Многумина веруваат Macau ќе се враќа побрзо од Сингапур и дека тоа ќе биде масовна и премиум маса играчи, не Вип, дека не кревање на тешки предмети. покер чип тркач опис на работните места.