1970-тите слот машини за продажба

roup-широк нето-приходи застана на US$3.25 милијарди долари, надолу 3.6 процент од една година порано, рече Лас Вегас Песок во соопштението од средата.т Марина Беј Песоци, нето приходи се зголеми од 3,5 проценти година на година, за да НИ$793 милиони евра, во споредба со САД$766 милиони една година порано.како Вегас Песоци' претседател и главен извршен Шелдон Adelson се вели во забелешките придружни соопштението дека групата беше доставена "цврст финансиски резултати" во известувањето квартал.р Adelson рече групата остана "ентузијаст" за нејзиниот раст можности во Азија.р Adelson што е наведено во неговите коментари, кои се однесуваат на Макао пазарот: "Следната година, ние ќе се воведе околу 2 милиони квадратни метри [185,806 квадратни метри] на луксузни suite за сместување на Cotai Лента со отворањето на Гранд Апартмани во Четири Сезони Macao и Londoner Кула Апартмани.Дополнителни туризам и забава погодности на Londoner Macao ќе деби во текот 2020 и 2021." т Марина Беј Песоци, како прилагодениот квартален сопственост EBITDA беше до 3.8 проценти, во САД$435 милиони денари, во споредба со САД$419 милиони годината пред тоа.Четврток белешка од ЈП Морган Хартии од вредност (Азија-Пацифик) Ltd опишани Песоци Кина Macau-широк квартален VIP перформанси како "лош".nalysts ДС Ким, Џереми Е и Дерек Choi напиша: "Неговата VIP GGR падна 22 проценти од четврт-на-населба и 36 проценти од година на година, со голем пад во тркалање тома (-11 проценти квартал во квартал, -30 проценти од година на година)." ut институцијата додаде: "добра вест е дека овој сегмент не навистина се движи иглата за Песок [Кина] впрочем, како и ВИП (вклучувајќи ги и директните) сметки за само 7 до 8 проценти од својата EBITDA."ndrew Ли и Lois Zhou на Jeffries Група ДОО што е наведено во среда мемо дека постоело "во тек VIP слабост со враќа неизвесност, и Песоци Cotai Централна реновирање на сметка приходи".ut на Jeffries аналитичари додаде дека имало "позитивна" во премиум маса сегмент, кој имаше "обнови од втората четвртина 2019 слабост со управување со менувањето на повеќе табели од базата маса".uring периодот на известување, не-тркалање чип пад на Венецијански Macao беше до 7.6 проценти од година на година, во САД$2.34 милијарди долари, во споредба со само под US$2.18 милијарди една година порано.т Марина Беј Песоци, трета четвртина возен чип волумен беше до 2,4% од година-на-година, на само под US$7.27 милијарди долари, во споредба со САД$7.09 милијарди долари во пред-годишниот период.на возен чип капка таму беше до 4.6 проценти суди на годишно ниво, во САД$1.42 милијарди долари, во споредба со речиси US$1.36 милијарди долари во третиот квартал од 2018 1970-тите слот машини за продажба. поднесување од страна на Песок Кина на Хонг Конг Берза даде некои коментари од страна на извршниот ДИРЕКТОР Г-дин Adelson од групата заработувачка повик.e истакна: "Ние останат непоколебливи во нашето верување дека Macau е најдобар на пазарот во светот, со поглед на континуираната распоредување на нашиот главен град." Од 1971 година.